Niedziela Miłosierdzia Bożego - 2017

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Chcemy w tym dniu w sposób szczególny otworzyć nasze serca na dary łaski, jakie Bóg nam przynosi w obrazie „Jezu, ufam Tobie”. Spróbujmy dziś mocno zachwycić się Bogiem pełnym miłosierdzia i z ufnością otworzyć się na jego działanie. Ofiary dzisiaj zebrane na tacę będą przeznaczone na nową posadzkę w naszym sanktuarium.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika; we wtorek – św. Marka, Ewangelisty; w sobotę – św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła, patronki Europy.
  3. Dzisiejszą niedzielę w naszej diecezji przeżywamy jako święto diecezjalnej Caritas. Bardzo serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy tak ofiarnie włączają się w dzieło naszej parafialnej Caritas, między innymi poprzez codzienne rozdawnictwo chleba i darów dla ubogich.
  4. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza Wspólnota Krwi Chrystusa. Początek adoracji godz. 17.30.
  5. Również w czwartek spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców z I klas gimnazjalnych. Po Mszy św. spotkanie w grupach w domu katechetycznym.
  6. W najbliższą niedzielę – 30 kwietnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Mają one w tym roku szczególny wymiar ze względu na 100 – lecie Objawień fatimskich i koronację naszej Fatimskiej Pani. Do udziału w nich zapraszamy całą naszą Parafię. Nabożeństwa majowe w niedziele jak i w dni powszednie o godz. 18.00.
  7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Zygmunta Zająca. Dobry Jezu….
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” znajdziemy:

- o miłosierdziu nie od święta;

- o największej pokusie współczesnego księdza;

- dlaczego pewna wieś pod Raciborzem wkrótce zostanie rozebrana;

- płyta DVD z filmem „Zmartwychwstały”.