III Niedziela Wielkanocna - 2017

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Prośmy dzisiaj Pana Boga, aby nam pomógł szanować Pismo św. i dodał siły do radosnego głoszenia prawdy o zmartwychwstałym Jezusie w codziennym życiu. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na pomoc dotkniętym wojną domową w Syrii.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Józefa, Rzemieślnika; we wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – NMP Królowej Polski – msze św. jak w każdą niedzielę; w czwartek – św. Floriana, męczennika; w sobotę – św. Apostołów: Filipa i Jakuba.
  3. W Uroczystość NMP Królowej Polski nasza Parafia będzie przeżywać Uroczystość I komunii św. Dzieci do I komunii św. przystąpią w 2 grupach: o godz. 9.30 i 11.00. Spowiedź dzieci, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych we wtorek – 2 maja: dla pierwszej grupy o godz. 14.30; dla drugiej grupy o godz. 16.00.
  4. Za dwa tygodnie 14 maja nasza Parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Fatimskiej Pani. Suma odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. prof. dr hab. Janusza Królikowskiego, Dziekana Wydziału Teologicznego w Tarnowie. W związku z uroczystością odpustową nie będzie Mszy św. o godz. 9.30; 12.30 i 15.00.
  5. Przypominamy, ze nabożeństwo majowe zarówno w niedziele , jak i w dni powszednie o godz. 18.00.
  6. W I czwartek o godz. 18.30 rozpoczyna się triduum dla młodzieży z III klas gimnazjalnych przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Pół godz. wcześniej możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
  7. W I piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci.
  8. W I sobotę o godz. 18.00 Nowenna do Fatimskiej Pani połączona z nabożeństwem majowym i Msza św. Serdecznie zapraszamy.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę kapłańską. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Tarnowie.

10. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 Rocznica I Komunii św. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godz. 16.00.

11. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Franciszka Czarnego i Józefę Jurek.

12. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o Narodowym Dniu Czytania Pisma św.

- o jubileuszu 300 – lecia Koronacji Jasnogórskiego Obrazu.