IV Niedziela Wielkanocna - 2017

1. Chrystus staje dziś przed nami jako Dobry Pasterz. Ukazuje nam, jak bardzo Mu na nas zależy, nawet wtedy, gdy upadamy, zmęczeni ciężarem życia. Jednocześnie chce nas zachęcić do tego, abyśmy sami umieli kochać szczerze. Taką miłością żyjemy wtedy, gdy potrafimy drugiemu człowiekowi oddać siebie, swój czas, cierpliwość, dobre słowo. Pomyślmy dzisiaj, czy chcemy w ten sposób naśladować Chrystusa Dobrego Pasterza. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Tarnowie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława, biskupa i męczennika; w piątek – św. Pankracego; w sobotę – NMP z Fatimy.
  3. We wtorek o godz. 15.30 młodzież III klas gimnazjalnych przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. biskupa Leszka Leszkiewicza.
  4. W sobotę 13 maja w naszym sanktuarium pierwszy Apel Fatimski. O godz. 8.30 Różaniec Fatimski i Msza św. z kazaniem. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe i Msza św. O godz. 20.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 21.00 Apel Fatimski, na który zapraszamy całą naszą Parafię.
  5. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium majowy odpust fatimski. Suma odpustowa o godz. 11.00. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.30; 12.30 i 15.00.
  6. W sobotę przed uroczystością odpustową będziemy przygotowywać plac sanktuaryjny. Bardzo prosimy o pomoc mężczyzn.
  7. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Początek adoracji godz. 17.30.
  8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Józefa Górala i Jerzego Tenetę. Dobry Jezu…
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o znaczeniu powołań w życiu Kościoła;

- o misji apostolskiej arcyb. Hosera w Medjugorie;

- o katolikach w Nepalu.