V Niedziela Wielkanocna - 2017

1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci Fatimskiej Pani. Serdecznie witamy w naszym sanktuarium wszystkich, którzy w tym wyjątkowym roku pielgrzymują do naszej świątyni. Niech Maryja – Piękna Pani, wyprasza Wam, drodzy bracia i siostry obfitość Bożych łask w codziennym życiu i posługiwaniu.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Zofii, męczennicy; we wtorek – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – dzień Imienin ks. biskupa Andrzeja; w czwartek - św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana; w sobotę – św. Bernardyna ze Sieny, kapłana.
  3. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium rozpoczynają się misje święte, przygotowujące naszą wspólnotę do uroczystej koronacji Matki Bożej Fatimskiej. Misje poprowadzi ks. Krzysztof Czapla z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.
  4. We wtorek – 16 maja o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II połączone z ucałowaniem Jego relikwii. Po Mszy św. w domu katechetycznym spotkanie Rodziny Radia Maryja.
  5. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszają Róże Żywego Różańca. Początek adoracji godz. 17.30.
  6. W sobotę o godz. 19.00 w domu katechetycznym na parterze katecheza dla rodziców i chrzestnych.
  7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd 20 maja o godz. 5.00 sprzed domu parafialnego. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
  8. W poniedziałek figura Fatimskiej Pani zostanie wyjęta z „wirującego słońca” i przed koronacją zostanie poddana konserwacji i przygotowana do niesienia w uroczystej procesji. Stąd przez najbliższe trzy tygodnie nie będzie ceremonii odsłaniania i zasłania figury.
  9. Ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na nową posadzkę w naszym sanktuarium.

10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- jak to się stało, że Kościół dał wiarę świadectwu fatimskich dzieci;

- opowieść o krewnych siostry Łucji, Franciszka i Hiacynty