XI Niedziela Zwykła -2017

1. „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” – mówi dziś Pan Jezus. Wiele otrzymujemy od Pana Boga każdego dnia, ale warto zadać sobie pytanie, jak bardzo za to dziękujemy. A może uważamy, że to nam się po prostu należy. Dobro, które jest naszym udziałem, przekazywane dalej ubogaca zarówno innych, jak i nas samych. Nie chodzi tu tylko o dobra materialne, ale przede wszystkim duchowe, jak: miłość, radość, życzliwość, czy dzielenie się wiarą w kochającego Boga.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Romualda, opata; w środę – św. Alojzego Gonzagi; w czwartek – św. Paulina z Noli, biskupa; w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – Narodzenie Jana Chrzciciela.
  3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego ciała. O godz. 17.00 nabożeństwo dla małych dzieci. Natomiast o godz. 18.00 uroczysta Msza św. wraz z procesją. Po procesji błogosławieństwo dzieci starszych oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
  4. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku. Natomiast dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 15 zakończenie w czwartek o godz. 8.00, zaś dla Zespołu Szkół Stowarzyszenia „Siódemka” zakończenie również w czwartek o godz. 16.00.
  5. Od 1 lipca w niedziele wakacyjne nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 a w dni powszednie Mszy św. o godz. 6.45.
  6. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Krystiana Raczka. Wieczny odpoczynek….
  7. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- jeszcze raz o przesłaniu Fatimy;

- o niebezpiecznym handlu ludźmi – „Kat i ofiary”.