XVI Niedziela Zwykła – 2017

1. Pan Bóg zasiał w nas dobre ziarno. Tymczasem niejednokrotnie zamiast pielęgnować powierzone nam dobro, pozwalamy dojść do głosu temu, co nas odciąga od Pana Boga. Jednak nie jesteśmy sami. Św. Paweł mówi: „ Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości”. Do Niego możemy się zwracać w trudnych dla nas chwilach, kiedy widzimy, jak zło, smutek, czy czarne myśli wdzierają się do naszego życia. Każdy z nas może przyczyniać się do wzrostu królestwa Bożego już tu, na ziemi.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Kingi, patronki diecezji; we wtorek - Jakuba, Apostoła; w środę – św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w sobotę – św. Marty.
  3. Na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek zaprasza Wspólnota Krwi Chrystusa. Początek adoracji godz. 17.30.
  4. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Pawła Setlika, Matyldę Sowiźrał i Zofię Wielgus. Wieczny odpoczynek….
  5. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o tym, jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii;

- nie wstydzę się mówić o Panu Bogu – wywiad z wybitnym pianistą;

- dlaczego tarnowskie Góry znalazły się na liście UNESCO;

- o niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł na ramionach papieża Jana Pawła I.