XVII Niedziela Zwykła – 2017

1. Modlitwa jest czymś, co nieustannie towarzyszy naszemu życiu. Czasem jesteśmy z niej zadowoleni, a czasem mamy wyrzuty, że nie jest taką, jaka być powinna. Przykładem prostej i pokornej modlitwy jest modlitwa króla Salomona, o której usłyszymy w I czytaniu. Przeżywając II niedzielę synodalną pragniemy dzisiaj modlić się o dobre owoce V Synodu naszej diecezji.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; we wtorek – św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła; w środę – św. Euzebiusza z Vercelli, biskupa; w piątek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana; w sobotę – Matki Bożej Śnieżnej; w przyszłą niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego.
  3. W I czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.
  4. W I piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00.
  5. W I sobotę o godz. 17.30 Różaniec Fatimski wynagradzający. O godz. 18.00 Nowenna do Fatimskiej Pani. Serdecznie zapraszamy.
  6. Rozpoczyna się miesiąc sierpień. To miesiąc wielkich wydarzeń historycznych w naszej Ojczyźnie. Przeżyjmy go w abstynencji.
  7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie informuje, że od 1 sierpnia rozpoczyna przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach Programu 500+, świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Wnioski można składać w siedzibach Ośrodka przy al. MB Fatimskiej 9, ul. Granicznej 8a, ul. Chemicznej 10 oraz w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Goldhammera 3.
  8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Jana Piórkowskiego i Fryderyka Mękala. Wieczny odpoczynek….
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- co dalej z reformą sądownictwa;

- dlaczego warto wybrać się na pielgrzymi szlak.