XVIII Niedziela Zwykła - 2017

1. Obchodzimy dziś święto Przemienienia Pańskiego. Pan Jezus mówi do przestraszonych uczniów: „Wstańcie, nie lękajcie się”. Nieważne czego się boimy – szefa w pracy, możliwości utraty środków do życia, samotności, choroby czy tez Pana Boga. Pan Jezus mówi, żeby się nie bać. Ale wcześniej trzeba powstać ze swoich lęków, a to wymaga wysiłku. Wstać, to znaczy zwrócić się do kochającego Boga, dziękować Mu, cieszyć się nawet z drobnych rzeczy i potrafić dostrzec to, co dobre w naszym życiu.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Dominika, kapłana; w środę – św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy, Patronki Europy; w czwartek - św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w piątek – św. Klary.
  3. W przyszłą niedzielę – 13 sierpnia o godz. 21.00 Apel Fatimski, na który zapraszamy całą naszą Parafię.
  4. Starosta Tarnowski apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy zawieraniu umów sprzedaży energii elektrycznej, paliwa gazowego oraz usług telekomunikacyjnych w naszych domach. Powiatowy Rzecznik Konsumentów przypomina o bezwzględnej konieczności zapoznania się z treścią dokumentów przed ich podpisaniem. Nie zawierajmy umów pod presją czasu. Mamy prawo do zmiany dostawcy usług i wybrania korzystniejszej oferty. Podejmujemy jednak świadome decyzje.
  5. Gmina Tarnów zaprasza na Dożynki, które odbędą się w dniach 12 i 13 sierpnia na stadionie sportowym w Zbylitowskiej Górze. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Halinę Gut. Dobry Jezu…
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” znajdziemy:

- Antypaństwo atakuje;

- Krzyż w cieniu Porcjunkuli.