XIX Niedziela Zwykła - 2017

1. Gdy przychodzi życiowa burza i nie potrafimy sobie poradzić z doświadczanymi p rzez nas trudnościami, pozwólmy usłyszeć słowa Pana Jezusa: „Odwagi, nie bójcie się”. On jest, nawet wtedy, kiedy ciemne chmury wiszą nad nami. On jest nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że jesteśmy sami. Nie musimy się bać. Wołanie do Jezusa jak Piotr: „Panie, ratuj mnie” będzie powierzeniem Panu Bogu trudnych spraw naszej codzienności. Potrzeba tylko wiary. Ofiary zebrane dzisiaj na tace są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Dzisiaj - 13 sierpnia o godz. 21.00 Apel Fatimski, na który zapraszamy całą naszą Parafię.
  3. We wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika; w środę - św. Stefana Węgierskiego, króla; w czwartek – św. Jacka, kapłana; w sobotę - św. Jana Eudesa, kapłana.
  5. W środę – 16 sierpnia o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II połączone z ucałowaniem jego relikwii. Po nabożeństwie spotkanie Rodziny Radia Maryja.
  6. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszają Róże Żywego Różańca. Początek adoracji godz. 17.30.
  7. W sobotę o godz. 19.00 w Domu katechetycznym na parterze katecheza chrzcielna.
  8. Również w sobotę tarnowscy adwokaci organizują kolejny dzień darmowych porad prawnych. Prawnicy będą przyjmować od godz. 10.00 w Domu Katechetycznym na parterze.
  9. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniach 7 i 8 września. Wyjazd 7 września o godz. 5.30. Koszt z noclegiem i obiadem 140 zł. Zgłoszenia można dokonać w każdy poniedziałek od godz. 8.30 do 9.30 i od 17.00 do 18.00 w domu katechetycznym. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

10. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Jolantę Słowik, Iwonę Kozik i Ryszarda Warzałę. Dobry Jezu…

11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” znajdziemy:

- co wiemy na temat Wniebowzięcia Maryi;

- o męczeńskiej śmierci Edyty Stein;