XX Niedziela Zwykła - 2017

1. Jezus powiedział do kobiety kananejskiej, która prosiła Go o uzdrowienie córki: „O niewiasto, wielka jest twoja wiara, niech ci się stanie, jak pragniesz”. Po raz kolejny słyszymy, jak ważna jest wiara. Kiedy nie mamy natychmiast odpowiedzi na nasze modlitwy, nie oznacza to, że Pan Bóg nas nie wysłucha. Kobieta kananejska wykazała się dużą wiarą i ogromną determinacją. I to jest dla nas przykład wołania do Pana Boga.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Piusa X, papieża; we wtorek – NMP Królowej; w środę – św. Róży z Limy; w czwartek – św. Bartłomieja, Apostoła; w piątek – św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasantego, kapłana; w sobotę – NMP Częstochowskiej.
  3. W czwartek adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa. Zapraszamy na modlitwę na godz. 17.30.
  4. W przyszła niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone, zgodnie z prośbą ks. biskupa, na poszkodowanych przez wichury w naszej Ojczyźnie.
  5. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Andrzeja Gawrońskiego. Wieczny odpoczynek….
  6. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” polecamy:

- o duchowej adopcji dziecka poczętego;

- legendarnym angielskim lotniku – kandydacie na ołtarze;

- o 300 rocznicy koronacji obrazu jasnogórskiego.