XXI Niedziela Zwykła – 2017

1. Jezus dzisiaj pyta: „Za kogo Mnie uważacie?” Zapewne każdy z nas mógłby powiedzieć: Jezus to Bóg, Mesjasz, Zbawiciel świata. Tak, to prawda, ale kim dla nas osobiście jest Jezus? Jakie miejsce zajmuje w naszym życiu? Przypatrzmy się Jezusowi podczas Mszy św., wsłuchajmy się w jego słowa. Jaka będzie nasza odpowiedź?  Bo pytanie: „Za kogo Mnie uważacie” jest skierowane dzisiaj właśnie do nas. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na dotkniętych kataklizmem wichur i nawałnic w naszej Ojczyźnie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela – dzień Imienin ks. prałata Marszałka.
  3. W I piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci. Po wieczornej Mszy św. spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
  4. W I sobotę o godz. 17.30 Różaniec Fatimski wynagradzający. O godz. 18.00 Nowenna do Fatimskiej Pani. Serdecznie zapraszamy.
  5. W związku koronacją Matki Bożej w Chorzelowie organizujemy pielgrzymkę autokarową na tę uroczystość. Wyjazd w sobotę 9 września o godz. 9.00 z przystanku przy ul. Słonecznej. Cena przejazdu 15 zł. Zapisy w zakrystii.
  6. We wtorek – 5 września w przychodni lekarskiej na Os. Niepodległości odbędą się badania USG przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów piersi o raz echo serca. Cena jednego badania 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
  7. Od najbliższego piątku w dni powszednie powraca Msza św. o godz. 6.45 a od najbliższej niedzieli Msza św. o godz. 15.00.
  8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Mariana Malinowskiego. Wieczny odpoczynek…
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać.

- o 300 rocznicy koronacji jasnogórskiego obrazu;

- o Wyspach Sołowieckich;

- płyta z filmem „Misja” – oprócz wspaniałych zdjęć i Oskarowej muzyki film opowiada o powstaniu wspólnot w Ameryce, które kierowały się zasadami Ewangelii