XXIII  Niedziela Zwykła – 2017

1. Rozpoczynamy Mszę św. w imię Jezusa. On zapewnia nas dzisiaj, że gdzie dwie lub trzy osoby zgromadza się w imię Jego, tam On jest obecny pośród nich. Możemy Panu Bogu oddać wszelkie krzywdy, których doznaliśmy, i trudności z przebaczeniem. Nie zatwardzajmy naszych serc. Pozwólmy Panu Bogu je przemienić.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Najświętszego Imienia Maryi; w środę – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Podwyższenie Krzyża św.; w piątek – Matki Bożej Bolesnej; w sobotę – św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa i męczennika; w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  3. W Bazylice Katedralnej trwa Tygodniowy Odpust Maryjny. Nasza wspólnota parafialna jest w szczególny sposób zaproszona na wtorek – 12 września na Mszę św. o godz. 18.00.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Rodziny bł. Edmunda, które odbędzie się w domu sióstr.
  5. W środę – 13 września w naszym sanktuarium kolejny Dzień fatimski. O godz. 8.30 Różaniec Fatimski i Msza św. z kazaniem. O godz. 18.00 Różaniec Fatimski i Msza św. O godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 21.00 Apel fatimski, na który zapraszamy całą naszą Parafię.
  6. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza Odnowa w Duchu Świętym. Początek adoracji godz. 17.30.
  7. W sobotę – 16 września nabożeństwo do św. Jana Pawła połączone z ucałowaniem Jego relikwii. Po Mszy św. w domu katechetycznym spotkanie Rodziny Radia Maryja
  8. Również w sobotę o godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza dla rodziców i chrzestnych.
  9. W naszej świątyni pojawiły się kolejne gabloty zawierające wota składane przez Parafian i Pielgrzymów przez ostatnie kilka lat. Są one wyrazem wdzięczności za otrzymane łaski za pośrednictwem fatimskiej Pani.

10. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza nauczycieli, wychowawców, rodziców i katechetów do udziału w organizowanym w Tarnowie VII Tygodniu Wychowania. Rozpoczęcie Tygodnia w środę 13 września o godz. 18.00 w Katolickiej Szkole Podstawowej przy ul. Warzywnej 3. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

11. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości zapraszają wolontariuszy do współpracy. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

12. W zakrystii można nabyć kalendarz dla działkowiczów na nowy rok 2018. Cena kalendarza 21 zł.

13. Ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

14. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Krzysztofa Sitko i Mariana Marka. Dobry Jezu…

15. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o tym, czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników;

- co przekazała Maryja objawiając się dzieciom w Gietrzwałdzie;

- ile dzieci na progu nowego roku szkolnego dostaje wyprawki szkolne od Kościoła?