XXIV Niedziela Zwykła – 2017

1. Pan Jezus wzywa nas do wzajemnej miłości, podając za przykład swoją miłość do nas. Dzisiaj usłyszymy o bardzo ważnym aspekcie miłości, jakim jest przebaczenie. Chrystus przypomina, że jeśli z serca nie wybaczymy osobie, która nas skrzywdziła, to i nam Pan Bóg nie wybaczy. Oddajmy w czasie tej Mszy św. wszystkie te osoby i te sytuacje, które nam ciążą. Oby Ten, który okazuje łaskę miłosierdzia, uczynił nasze serca wolnymi. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława Kostki; we wtorek – św. Januarego, biskupa i męczennika; w środę – św. Andrzeja i Towarzyszy, męczenników koreańskich; w czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę – św. Ojca Pio, kapłana.
  3. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 zapraszają Róże Żywego Różańca.
  4. Również w czwartek o godz. 18.30 spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców z II klas gimnazjalnych. Po Mszy św. spotkanie w grupach w Domu Katechetycznym.
  5. W związku z rozpoczęciem procesu beatyfikacyjnego Stefanii Łąckiej, która w obozie zagłady uratowała tysiące nowo narodzonych dzieci, zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty pochodzące, czy mówiące o Stefanii Łąckiej, aby zgłosili się do kancelarii parafialnej. Stefania Łącka przez pewien czas była związana z Tarnowem. Jeżeli są świadkowie, którzy ją znali, również są proszeni o kontakt z parafią.
  6. Różaniec jest potężną siłą w walce ze złem. W sobotę 7 października Polacy podejmują modlitwę różańcową na wszystkich granicach Polski. Nasza Ojczyzna zostanie opasana różańcem. Stąd Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę różańcową do Żegiestowa na granicę naszej Ojczyzny. Wyjazd 7 października spod kościoła. Koszt pielgrzymki 10 zł. Informacje o zapisach w gablocie ogłoszeń.
  7. Po raz pierwszy od wielu lat pojawiła się realna szansa na likwidację prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore. Jako wierzący masz możliwość włączyć się w to dzieło poprzez złożenie podpisu pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. W naszej Parafii będzie można to uczynić w przyszłą niedzielę przed kościołem po każdej Mszy św. Konieczny będzie numer PESEL.
  8. Ks. biskup Andrzej Jeż ogłosił termin wyborów do Duszpasterskich Rad Parafialnych. Mają się one odbyć 15 października. Kandydatami do Rady winni być pełnoletni katolicy, którzy czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty parafialnej i są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką. Do 7 października można zgłaszać kandydatów w kancelarii parafialnej, grupach i stowarzyszeniach istniejących przy naszej Parafii. Ze względu na uroczystość odpustową, ks. biskup wyraził zgodę, aby w naszej Parafii wybory odbyły się 22 października.
  9. Wspólnota SYNAJ przy Parafii św. Rodziny w Tarnowie organizuje kurs ALFA, który rozpocznie się 9 października o godz. 19.00 w domu parafialnym. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.
  10. W zakrystii można nabyć kalendarz dla działkowiczów na 2018 r.
  11. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Katarzynę Chmura i Józefa Kuzdrę. Wieczny odpoczynek….
  12. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o najnowszym wywiadzie z papieżem Franciszkiem;

- o huraganach, które będą pojawiać się coraz częściej;

- o różańcu do granic – o nowej formie modlitwy za Ojczyznę.