XXV Niedziela Zwykła - 2017

1. Życie wieczne jest nagrodą za pracę w winnicy Pańskiej, niezależnie od tego, kiedy zostaliśmy do niej zaproszeni. Przeżywając kolejną niedzielę synodalną chcemy rozważyć na czym polega pobożność maryjna i jak może nam pomóc w osiągnięciu życia wiecznego.
  2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Kosmy i Damiana, męczenników; w środę - św. Wincentego a Paulo, kapłana; w czwartek – św. Wacława, męczennika; w piątek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  3. Klub Inteligencji Katolickiej wznawia działalność po wakacyjnej przerwie. Msza św. na rozpoczęcie działalności zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00 w Sali Klubu, Rynek 24. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Klubu.
  4. W najbliższy czwartek – 28 września zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. O godz. 14.15 po krótkiej modlitwie wprowadzającej w naszym sanktuarium wyruszymy na ulice naszej Parafii, by błagać o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
  5. W czwartek adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa. Zapraszamy na godz. 17.30.
  6. Również w czwartek – 28 września o godz. 18.30 spotkanie formacyjne przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży i rodziców klas 6 i 7 szkół podstawowych. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
  7. W piątek do naszego sanktuarium będzie pielgrzymować z całej diecezji Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pielgrzymi przybędą na godz. 17.00. O godz. 18.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Salaterskiego. W związku z pielgrzymką Arcybractwa intencje Mszy św. przyjęte na godz. 18.30 będą odprawione o godz. 18.00.
  8. Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” zaprasza na koncert, który odbędzie się w sobotę – 30 września o godz. 19.00 w Parafii św. Rodziny w Tarnowie. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik nabożeństwo będzie o godz. 18.00. Zapraszamy na nie wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

10. Również w przyszłą niedzielę możemy włączyć się w organizowana przez Caritas społeczna kampanię „Kromka chleba”. Składając ofiarę na ten cel, otrzymamy niewielki chlebny dar serca gotowego służyć ubogim. Chlebki miłosierdzia będą rozprowadzane przez Caritas przed naszym sanktuarium.

11. W ubiegłym tygodniu rozpoczęła działalność świetlica parafialna. Zapraszamy do niej dzieci, które pragną odrobić lekcje i kulturalnie spędzić czas.. Zapisy w świetlicy.

12. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarz dla działkowiczów na 2018 r.

13. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Józefa Kuzdrę, Stanisława Chmurę i Jana Łukasika. Dobry Jezu…

14. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o tym, ze pijaństwo jest ukrytą formą satanizmu;

- o gigantycznym zbiorniku wodnym powstającym pod Bełchatowem;

- o księżach – ratownikach duchowych, którzy całą dobę służą potrzebującym.