XXVI Niedziela Zwykła - 2017

1. Uważanie się za chrześcijanina nie zapewnia nam automatycznie zbawienia. Potrzeba nawrócenia, głębokiej przemiany serca. Nie wystarczy mówić, że wierzy się w Pana Boga, jeśli to nie przekłada się na codzienne życie. Nie deklaracje, ale wewnętrzna postawa ma tutaj kluczowe znaczenie. Dzisiejsza Ewangelia mówi o dwóch synach, którzy w różny sposób reagują na polecenie ojca. Która z tych postaw jest bliższa mojego odniesienia się do Pana Boga? Ofiary dzisiaj składane przy koszach z chlebkiem miłosierdzia będą przeznaczone na dotkniętych trzęsieniem ziemi w Meksyku.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów; w środę - św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – św. Siostry Faustyny; w piątek - św. Brunona, kapłana; w sobotę – NMP Różańcowej.
  3. Za dwa tygodnie – 15 października nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Październikowy Odpust Fatimski. Do jego przeżycia przygotujemy się poprzez rekolekcje, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Piotr Pasek, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie. Z racji odpustu 15 października nie będzie mszy św. o godz. 9.30; 12.30 i 15.00.
  4. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe jest o godz. 18.00 zarówno w dzień powszedni, jak i niedziele.
  5. W I czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.
  6. Również w I czwartek spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców z III klas gimnazjalnych. O godz. 18.00 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Po nabożeństwie spotkanie w salach katechetycznych.
  7. W I piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  8. W I sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo Różańcowe połączone z Nowenną do Fatimskiej Pani.
  9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Józefa Kruka i Stanisława Kutę. Wieczny odpoczynek…

10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o objawieniach w Gietrzwałdzie;

- o Polsce, oplecionej Różańcem.