XXVII  Niedziela Zwykła - 2017

1. „Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego” – ten piękny refren psalmu przypomina nam, że kiedy idziemy za Jezusem, nie braknie nam niczego, w celu osiągnięcia zbawienia. Pan Jezus zna nas i chce dobra każdego. Możemy wsłuchiwać się w Jego głos i podążać za Nim. Przy Jezusie jesteśmy bezpieczni. On przyszedł, aby dać nam życie. Dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje przed Fatimskim Odpustem. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ks. dra Piotra Paska, który będzie głosił słowo Boże. Niech Fatimska Pani wyprasza dla Ks. Rekolekcjonisty obfitość Bożych łask.
  2. W dniu dzisiejszym nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach św. Dzisiaj na godz. 20.00 szczególnie zapraszamy młodzież. W poniedziałek, wtorek, i środę – Msza św. i nauka rekolekcyjna o godz. 9.00 i 18.30. O godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe. Ponadto w poniedziałek po wieczornej Mszy św. - nauka stanowa dla matek i niewiast; we wtorek po wieczornej Mszy św. – nauka stanowa dla ojców i mężczyzn. We wtorek na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chorych. W środę zakończenie rekolekcji o godz. 9.00 i 18.30. Spowiedź we środę od godz. 17.00. W środę ofiary zebrane na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności wobec Ojca Rekolekcjonisty za trud głoszenia słowa Bożego.
  3. W piątek – 13 października ostatni w tym roku Dzień Fatimski. O godz. 8.30 Różaniec Fatimski i Msza św. z kazaniem. O godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe i Msza św. O godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 21.00 Apel Fatimski, na który zapraszamy całą naszą Parafię.
  4. W sobotę przed Uroczystością Odpustową rozpoczniemy dekorację placu wokół sanktuarium. Bardzo prosimy o pomoc mężczyzn.
  5. W sobotę wieczorem rozpoczynają się w naszym sanktuarium nabożeństwa „Nocy Pokuty”. Nasza Parafia gromadzi się tradycyjnie na czuwanie o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę w Październikowy Odpust Fatimski. Będzie to również nasze dziękczynienie za dar koronacji Fatimskiej Pani. Uroczysta suma o godz. 11.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. biskup Leszek Leszkiewicz. Przypominamy, że z racji odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 9.30; 12.30 i 15.00.
  7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Dionizego, biskupa i Towarzyszy męczenników; w środę – św. Jana XXIII, papieża; piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w sobotę – św. Kaliksta, papieża i męczennika.
  8. W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parafialnych Rad Duszpasterskich w przedsionku kościoła w gablocie została umieszczona lista kandydatów. Równocześnie listy kandydatów są rozprowadzane przed kościołem po każdej Mszy św. Te listy zabieramy do naszych mieszkań. Na nich zakreślamy krzyżykiem tylko dwa nazwiska tych kandydatów, których chcemy, aby nas reprezentowali w Radzie Duszpasterskiej. Listy te przynosimy ponownie do kościoła za dwa tygodnie – 22 października. Zwracamy je po zakończeniu Mszy św. przy wyjściu ze świątyni. Zachęcamy do udziału w tych wyborach.
  9. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Początek adoracji godz. 17.30.

10. W środę – 18 października o godz. 19.00 w domu katechetycznym rozpoczniemy katechizację przedmałżeńską. Spotkania odbywać się będą w środy i niedziele o godz. 19.00.

11. Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego członkowie Akcji Katolickiej przed kościołem zbierają ofiary dla młodzieży studiującej z ubogich rodzin.

12. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Bogdana Majchera. Wieczny odpoczynek….

13. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- co robić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła;

- o świętej, którą bardzo cenił O. Pio;

- o fenomenie sanktuariów w Pompejach i na Jasnej Górze.