XXIX  Niedziela Zwykła - 2017

1. Pan Jezus mówi dziś w Ewangelii: „Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Naszym celem jest życie wieczne., osadzeni jednak jesteśmy w konkretnej ziemskiej rzeczywistości. Potrzebny jest nam zatem jasny system wartości. Eucharystia jest dla nas umocnieniem, abyśmy mogli być jak źródło światła w świecie. Ofiary dzisiaj zebrane na tacę są przeznaczone na potrzeby misji.
  2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Kapistrana, kapłana; we wtorek – św. Antoniego Marii Klaret, biskupa; w środę - św. Jana Pawła II, papieża; w sobotę – św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
  3. Dzisiaj do naszego sanktuarium przybędzie procesja różańcowa, która rozpocznie się w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w tej procesji.
  4. Również dzisiaj zwracamy listy z kandydatami do Rady Duszpasterskiej. Będzie to można uczynić przy wyjściu ze świątyni po każdej Mszy św. do przygotowanych koszyków.
  5. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie formacyjne młodzieży klas VII i ich rodziców przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po Różańcu i Mszy św. spotkanie w grupach w domu katechetycznym.
  6. W czwartek adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa.
  7. Również w czwartek o godz. 18.00 spotkanie formacyjne młodzieży klas VI i ich rodziców przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po Różańcu i Mszy św. spotkanie w grupach w domu katechetycznym.
  8. W sobotę o godz. 10.00 diecezjalna pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył pasterz diecezji – ks. bp Andrzej Jeż.
  9. W Parafii św. Maksymiliana w Tarnowie w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 19.00 są organizowane „Spotkania z Biblią” poświęcone czterem Ewangeliom. Spotkania prowadzi ks. Piotr Łabuda – wykładowca Pisma św. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach.

10. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Michalinę Dmochowską i Kazimierza Padło. Wieczny odpoczynek…

11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- naprotechnologii – metodzie pomagającej bezdzietnym małżeństwom doczekać potomstwa;

- o siostrach franciszkankach, które w czasie wojny ratowały żydowskie dzieci;

- o krótkiej historii watykańskiej motoryzacji;

- stereotypach w myśleniu o Kościele.