XXXII  Niedziela  Zwykła – 2017

1. Nie wiemy, kiedy Pan Bóg nas do siebie wezwie. W tym czasie oczekiwania warto zadbać o oliwę w swej lampie, jak w przypadku pięciu panien roztropnych, o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Bierność w życiu duchowym może doprowadzić do tego, że kiedyś usłyszymy słowa Jezusa skierowane do nas: „Zaprawdę powiadam wam, nie znam was”. Niech nasze uczestnictwo we Mszy św. będzie pełne wewnętrznego skupienia i rozmodlenia, ukierunkowane na obecnego wśród nas Pana Boga. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę są przeznaczone na budującą się świątynię w Pogórskiej Woli.
  2. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Św. Pięciu Braci Polskich, męczenników; w środę – św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek - św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy; w piątek - św. Elżbiety Węgierskiej; w sobotę - bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy; w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Ubogiego.
  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje dwudniową pielgrzymkę do Torunia z noclegiem w Górce Klasztornej. Wyjazd 1 grudnia o godz. 5.00 spod kościoła. Koszt pielgrzymki – 150 zł. Zgłoszenia – w każdy poniedziałek od 8.00 do 9.00 i 17.00 do 18.00 w Domu Katechetycznym. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.
  4. W poniedziałek do naszego sanktuarium będzie pielgrzymować Rycerstwo Niepokalanej z całej diecezji, które poprowadzi różaniec za zmarłych o godz. 18.00.
  5. W czwartek – 16 listopada o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła połączone z ucałowaniem Jego relikwii. Po Mszy św. spotkanie Rodziny Radia Maryja.
  6. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 zapraszają Róże Żywego Różańca. Początek adoracji godz. 18.00.
  7. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza dla rodziców i chrzestnych.
  8. W przyszłą niedzielę do naszego sanktuarium przybędzie kwartet wokalno – muzyczny z Krzemieńca na Ukrainie i swoim udziałem uświetni liturgię na Mszach św. przed południem.
  9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Lucynę Mękal i Zbigniewa Surowiczko. Wieczny odpoczynek….

10. W najbliższym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie;

- o obronie pomnika Jana Pawła II we Francji;

- o św. Józefie ideale mocnego mężczyzny;