XXXIII  Niedziela Zwykła -2017

1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęca nas „do spojrzenia w tym dniu na wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności”. Niech udział w tej Eucharystii otworzy oczy naszej duszy „na potrzeby i cierpienia braci”. Ofiary dzisiaj zebrane na tacę są przeznaczone na Kościół w krajach prześladowanych za wiarę.
  2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; we wtorek – Ofiarowanie NMP; w środę – św. Cecylii, męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej; w czwartek – św. Klemensa, papieża i męczennika oraz św. Kolumbana, opata; w piątek – Świętych męczenników wietnamskich; w sobotę – św. Katarzyny, męczennicy; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  3. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza Wspólnota Krwi Chrystusa. Początek o godz. 17.30.
  4. Również w czwartek o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców z II kl. Gimnazjalnych.
  5. Od przyszłej niedzieli w zakrystii u siostry będzie można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Równocześnie informujemy, że Parafia nikogo nie upoważniła do rozprowadzania opłatków po waszych mieszkaniach.
  6. Dziękujemy kwartetowi wokalno – muzycznemu z Krzemieńca na Ukrainie za ubogacenie swym śpiewem liturgii Mszy św. Po Mszy św. przed świątynią można nabyć płyty zespołu.
  7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Władysławę Szatko i Ryszarda Kiełbasę. Wieczny odpoczynek…
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie?

- o Polakach – miłosiernym narodzie

- kalendarz na 2018 r.