Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 2017

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego oddajemy chwałę Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dzisiejsza uroczystość ukazuje nam prawdę, że do Boga należy ostatnie słowo. On jest Alfa i Omegą, Początkiem i Końcem wszystkiego. On jest Królem, ale królestwo jego nie jest z tego świata. On chce władać nie siłą czy potęgą, ale miłością. Chce, byśmy sami uznali w Nim króla. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, tak i dziś trwamy w modlitwie o dobre przygotowanie synodu diecezjalnego i trwałe owoce dla naszego życia. Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i oddanie się Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek - św. Andrzeja, Apostoła.
  3. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu. Msza św. roratnia w dni powszednie o godz. 6.00 i wieczorem o godz. 18.30. Na roraty wieczorem w sposób szczególny zapraszamy dzieci. Bardzo prosimy przynieść ze sobą lampiony.
  4. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie formacyjne młodzieży kl. VII i ich rodziców przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w grupach w salach katechetycznych.
  5. W czwartek o godz. 18.30 spotkanie młodzieży kl. VI i ich rodziców  przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.
  6. W I piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci. Po Mszy o godz. 18.30 spotkanie Akcji Katolickiej.
  7. W I sobotę o godz. 17.30 Różaniec wynagradzający, o godz. 18.00 Nowenna do Fatimskiej Pani. Serdecznie zapraszamy.
  8. Tarnowska KANA zaprasza dzieci i młodzież na „Ferie z KANĄ 2018. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej: kana.pl.
  9. Od dzisiejszej niedzieli u siostry w zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  10. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Stanisławę Kozioł, Franciszkę Sumara, Grzegorza Dubasa i Helenę Dumara. Dobry Jezu…
  11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o pielgrzymce papieża Franciszka do Birmy i Bangladeszu;

- o cudownym obrazie św. Józefa w Kaliszu;