I  Niedziela Adwentu - 2017

1. W dzisiejszą niedzielę – I Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana. Czekamy również na świętowanie tajemnicy Bożego Narodzenia. Czekanie wymaga gotowości, wytężonej uwagi, przygotowania serca, pracy nad sobą. Adwent uświadamia nam, że jesteśmy pielgrzymami do naszej prawdziwej ojczyzny. Ojczyzną człowieka jest Bóg. On tęskni za nami. Chciejmy i my zatęsknić za Nim.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła oraz św. Barbary, męczennicy; w środę – św. Mikołaja, biskupa; w czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. W piątek – 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 6.00; 7.00; 8.00 i 9.30. Po południu o godz. 17.00 i 18.30. Zapraszamy do udziału w Eucharystii.
  4. Przypominamy, że Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 i 18.30. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci.
  5. Wspólnota Caritas zaprasza na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  6. W I czwartek będziemy się modlić za kapłanów i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Modlitwie o godz. 17.30 będzie przewodniczyć Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.
  7. W I czwartek zapraszamy na nabożeństwo kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. III Gimnazjalnych. Msza św. o godz. 18.30. Pół godziny przed nabożeństwem możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
  8. Przyszła niedziela będzie przeżywana w naszej Ojczyźnie jako dzień modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby tego Kościoła.
  9. Przez cały okres Adwentu do kosza umieszczonego przy figurze Św. Antoniego można składać produkty żywnościowe dla biednych z naszej Parafii.

10. Od przyszłej niedzieli w przedsionku kościoła będzie można nabywać świece – Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom rozprowadzane przez Parafialną Caritas.

11. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.

12. Pragniemy poinformować naszą wspólnotę parafialną, że zmarł ks. Michał Onik – redemptorysta, nasz rodak. Jego pogrzeb odbył się w sobotę – 2 grudnia w Toruniu o godz. 11.00. W naszym sanktuarium Msza św. o spokój jego duszy będzie odprawiona w poniedziałek – 4 grudnia o godz. 18.30 przez naszych księży rodaków. Zapraszamy do udziału w Eucharystii.

13. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Emilię Podsiadło, Stefanię Lis, Józefa Muchę, Andrzeja Bazię i Genowefę Ruścińską. Dobry Jezu…

14. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” można przeczytać:

- Chrystus ma Mamę – o tym jak człowiekowi potrzebna jest Matka Boża;

- o Józefie Piłsudskim w 150 rocz. Jego urodzin.