IV Niedziela Adwentu - 2017

 

  1. W ostatnią niedzielę Adwentu liturgia przypomina nam, że Maryja stała się Matką Syna Bożego dlatego, ponieważ zrobiła miejsce Bogu, zawierzyła obietnicy, przyjęła Jego łaskę. Prośmy Matkę Najświętszą, by przyniosła Jezusa także do naszych domów, do naszego Betlejem. Przygotujmy miejsce dla Niego.
  2. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  3. We wtorek – drugi dzień świąteczny – Święto św. Szczepana. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Jana Ewangelisty, po Mszy św. o godz. 18.30 poświęcenie i kosztowanie wina; w czwartek – Świętych Młodzianków, męczenników; w piątek – św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika; w przyszłą niedzielę – Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  5. We wtorek na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych, którzy będą kolędować 27 grudnia w naszych rodzinach z dorosłym opiekunem na rzecz misji. Kolędnicy będą zaopatrzeni w identyfikatory.
  6. W przyszłą niedzielę zakończenie Starego Roku. O godz.18.00 zostaną odprawione uroczyste Nieszpory Eucharystyczne z okolicznościowym kazaniem. Po ich zakończeniu około godz. 19.00 Msza św. Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy całą naszą wspólnotę parafialną. Nowy Rok powitamy Mszą św. o północy.
  7. Od czwartku w naszej Parafii rozpoczyna się wizyta duszpasterska, tzw. kolęda. Bardzo prosimy, aby w każdym mieszkaniu na stole był krzyż, woda święcona, kropidło, zapalone świece. Zachęcamy, aby cała rodzina była obecna w czasie kolędy. O wizycie księdza dzień wcześniej informują ministranci i DSM. Program wizyty na najbliższy tydzień jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.
  8. Przypominamy, że dzisiaj z racji Wigilii nie będzie Mszy św. o godz. 15.00; 18.30 i 20.00.
  9. W zakrystii można jeszcze nabywać opłatki na stół wigilijny a w przedsionku kościoła - świece – Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

10. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Józefę Zawadzką, Bernadettę Lefek i Krystynę Misiaszek. Wieczny odpoczynek….

11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”:

- teksty najpiękniejszych kolęd

- rytuał Wieczerzy Wigilijnej

- kalendarz z fotografiami św. Jana Pawła II

            12. Porządek wizyty duszpasterskiej

                        Czwartek – godz. 16.00

                                               ul. Promienna 24; 22 i 22a

                        Piątek – godz. 16.00

                                               ul. Promienna 18

                                               ul. Bitwy pod Monte Cassino 5, kl. I – III

                        Sobota – godz. 9.00

                                               Al. MB Fatimskiej /bez bl. 63/

                                               ul. Mickiewicza 10; 12; 14.

                        Sobota - godz. 15.00

                                               ul. Bitwy pod Monte Cassino 5, kl. IV - VIII