Święto Najświętszej Rodziny - 2017

 

  1. Obchodzimy dziś Święto Najświętszej Rodziny. Przed nami stają osoby Jezusa, Maryi i Józefa. Pójdźmy, więc do Betlejem jeszcze raz jako do źródła niewyczerpanej mocy, niegasnącego światła. Pójdźmy po odrodzenie duchowe, po ogień miłości, po nadzieję.
  2. Dzisiaj zakończenie Starego Roku. O godz. 18.00 uroczyste Nieszpory z okolicznościowym kazaniem. Po ich zakończeniu około godz. 19.00 Msza św. Zapraszamy całą naszą Parafię. O północy powitamy Nowy Rok Mszą św.
  3. Jutro – Nowy Rok. Przed każdą Mszą św. będziemy się modlić do Ducha Świętego o uproszenie potrzebnych łask w Nowym Roku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy św. poświęcenie złota kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypiszmy na odrzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców i aktualny rok. Jest to szczególne świadectwo naszej wiary. U ministrantów przed kościołem możemy nabyć poświęcone kadzidło i kredę. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji.
  5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Wyruszy z Placu Katedralnego o godz. 13.00. Zakończenie jest zaplanowane w ogrodzie Ojców Bernardynów. Uczestnicy zapraszają do wspólnego kolędowania wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi, kolędników misyjnych w swoich strojach. Dla uczestników będą przygotowane śpiewniki i korony. Bliższe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  6. W sobotę przypada również 23 rocznica śmieci Ks. Prałata Jana Marszałka – pierwszego proboszcza Parafii i budowniczego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Niech dobry Bóg za trud jego pracy duszpasterskiej wśród nas obdarzy go życiem wiecznym. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 9.30.
  7. W sobotę na Mszy św. o godz. 9.30 będzie gościł w naszym sanktuarium Zespół Kolędniczy – Kumotry.
  8. Rodzina bł. Edmunda zaprasza na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w święto Trzech Króli o godz. 16.00 w domu katechetycznym na parterze. Szczególnie zapraszamy tych, którzy czują się osamotnieni, lub borykają się z różnymi doświadczeniami życia i podeszłego wieku.
  9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; w środę – Najświętszego Imienia Jezus; w przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pana Jezusa.

10. W I czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Adorację o godz. 17.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.

11. W I piątek Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Ponieważ przystąpiliśmy do Spowiedzi z okazji Świąt, w tym dniu nie organizujemy spowiedzi. Jeśli ktoś chciałby z niej skorzystać niech to uczyni w czasie nabożeństw. Po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym spotkanie Akcji Katolickiej.

12. W I sobotę o godz. 17.30 Różaniec Fatimski wynagradzający a o godz. 18.00 Nowenna do fatimskiej Pani połączona z medytacją. Serdecznie zapraszamy.

13. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium będziemy gościć Braci Paulistów, którzy podzielą się z nami słowem Bożym. Równocześnie będą rozprowadzać Ewangelię – słowo Boże na każdy dzień.

14. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Janusza Stawskiego i Jolantę Markucką. Wieczne odpoczywanie…..

15. W najnowszym numerze „Niedzieli” można przeczytać:

- o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego;

16. Porządek wizyty duszpasterskiej:

Wtorek – godz. 16.00 - ul. Bitwy pod Monte Cassino 5 – dokończenie

                                         ul. Bitwy pod Monte Cassino 3 – kl. I – III.

Środa – godz. 16.00 – ul. Bitwy pod Monte Cassino 3 – dokończenie

                                      ul. Bitwy pod Monte Cassino 1 – kl. I – V do nru 105

Czwartek – godz. 16.00 – ul. Bitwy pod Monte Cassino 1 – dokończenie

                                         ul. Bitwy pod Studziankami 10 – kl. I – VII

Piątek – godz. 16.00 – ul. Bitwy pod Studziankami 10 – dokończenie

                                         ul. Bitwy pod Studziankami 8 – kl. I – III

 

 

O wizycie księdza dzień wcześniej informują ministranci i DSM.