Niedziela Chrztu Pańskiego - 2018

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli prowadzi nas nad Jordan, gdzie Jezus przyjmuje chrzest od Jana. Dziękujemy dzisiaj za łaskę chrztu św. Chrystus Pan przez swoją śmierć i zmartwychwstanie „zanurzył się” w wodzie naszego życia, aby wziąć na siebie nasze grzechy i przywrócić nam radość życia. Prośmy o dar wierności temu dziedzictwu i obfite owoce świętości dla każdego z nas. Dzisiaj w naszym sanktuarium gościmy Braci Paulistów, którzy podzielą się z nami słyszanym dzisiaj słowem Bożym.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w sobotę – św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Caritas w domu katechetycznym.
  4. W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
  5. W przyszłą niedzielę spotkanie opłatkowe dla Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie. O godz. 15.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. infułata Adama Kokoszki a po niej spotkanie na plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa do udziału w tej uroczystości.
  6. Moi drodzy. W ubiegłym roku przeżyliśmy wspaniałą uroczystość koronacji naszej Fatimskiej Pani. Przed tym wielkim wydarzeniem nie udało się nam odnowić wnętrza naszej świątyni. Chcemy to zadanie podjąć w obecnym roku. Prace malarskie rozpoczną się w czerwcu po zakończeniu oktawy Bożego Ciała. Do tego czasu chcemy powoli gromadzić środki na pokrycie kosztów malowania. Raz w miesiącu będziemy na ten cel zbierać ofiary. Stąd w najbliższą niedzielę zbiórka na tacę będzie przeznaczona na ten cel.
  7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Krystynę Różowską, Zdzisława Jasicę i Alicję Lamot. Wieczny odpoczynek…
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o nowym biskupie Paryża;

- jak powstał bursztynowy ołtarz w Gdańsku;

- o medalu dla 3 – latka Maciusia.

7. Porządek wizyty duszpasterskiej

Poniedziałek – godz. 16.00

ul. Bitwy pod Studziankami 8 – dokończenie;

ul. Bitwy pod Studziankami 6 – kl. I – III.

Wtorek – godz. 16.00

ul. Bitwy pod Studziankami 6 - dokończenie.

ul. Bitwy pod Studziankami 3 – kl. I – XII.

Środa – godz. 16.00

ul. Bitwy pod Studziankami 3 - dokończenie

ul. Bitwy o pod Studziankami 1 – kl. I – XII.

Czwartek – godz. 16.00

ul. Bitwy pod Studziankami 1 - dokończenie

ul. Bitwy o Wał Pomorski 7 – kl. I – VIII i X

Piątek – godz. 16.00

ul. Bitwy o Wał Pomorski 7 - dokończenie

ul. Bitwy o Wał Pomorski 5

ul. Bitwy o Wał Pomorski 6 nry 1 – 33.

Sobota – godz. 9.00

ul. Ochronek

ul. Krupnicza – domki jednorodzinne

ul. Szpitalna – domki jednorodzinne

ul. Powroźnicza

Sobota – godz. 15.00

ul. Bitwy o Wał Pomorski 6 - dokończenie

ul. Bitwy o Wał Pomorski 2

ul. Starodąbrowska 11

O wizycie księdza informują dzień wcześniej ministranci, lektorzy i DSM.