II Niedziela Zwykła - 2018

1. Pan Jezus zadaje dziś uczniom pytanie: „Czego szukacie”? Czy nasza odpowiedź brzmiałaby: „Szukamy Boga i życia wiecznego”? Pan Bóg jest blisko. Przyszedł do nas jako małe Dziecię, przyjmujemy Go w Komunii św., słuchamy w słowie Bożym. Jest także obecny w otaczającej nas rzeczywistości. Czy my rzeczywiście Go szukamy? Ofiary dzisiaj zebrane na tacę są przeznaczone na malowanie naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Antoniego, opata; w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę - św. Fabiana i Sebastiana, męczenników.
  3. We wtorek – 16 stycznia o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła połączone z ucałowaniem Jego relikwii. Po Mszy św. w domu katechetycznym spotkanie Rodziny Radia Maryja.
  4. W czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół katolicki włącza się w to dzieło modlitwy ekumenicznej, aby wszyscy chrześcijanie różnych wyznań spotkali się w jednej rodzinie dzieci Bożych.
  5. W kościele Akademickim św. Józefa został otwarty ośrodek duszpasterski dla grekokatolików – szczególnie przybywających z Ukrainy. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 będzie miało w nim miejsce pierwsze nabożeństwo – uroczyste poświęcenie wody z okazji Święta Jordanu.
  6. W sobotę o godz. 19.15 w domu katechetycznym na parterze katecheza dla rodziców i chrzestnych.
  7. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium będziemy gościć Rycerzy Kolumba, którzy przybliżą nam genezę i działalność tej największej na świecie wspólnoty katolickich mężczyzn, skupionych wokół idei Miłosierdzia, Jedności, Braterstwa i Patriotyzmu, z myślą powstania takiej wspólnoty przy naszym sanktuarium.
  8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Janinę Sarzyńską. Wieczny odpoczynek….
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o św. Stanisławie Kostce, Patronie Polski;

- o pielgrzymce papieża Franciszka do Chile i Peru.

10. Porządek wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek – godz. 16.00

Sobota – godz. 15.00

ul. Szpitalna 58

al. MB Fatimskiej 63

O wizycie księdza dzień wcześniej informują ministranci, lektorzy i DSM.