VI Niedziela Zwykła - 2018

1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Warto tego dnia pomodlić się za chorych, którzy są wokół nas i okazać im zwykłą ludzką życzliwość. Trędowaty w dzisiejszej Ewangelii prosi Jezusa o uzdrowienie. Któż z nas nie boryka się z jakąś chorobą ciała, albo cierpieniem psychiki, czy duszy. I my możemy zwrócić się z wiarą do Jezusa. On rozumie nasze słabości i niedomagania. Ma moc, aby nas uzdrowić. Ofiary dzisiaj zebrane na tacę są przeznaczone na malowanie naszej świątyni.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne, którego celem jest przeproszenie Pana Jezusa za grzechy i zniewagi popełniane szczególnie w okresie karnawału. Dzisiaj po każdej Mszy św. chwila adoracji. Porządek nabożeństwa w poniedziałek i wtorek:

Godz. 9.00 – Msza św. z kazaniem

10.00 – adoracja Róż Żywego Różańca

11.00 – adoracja Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym

12.00 – adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa

13.00 – adoracja Akcji Katolickiej

14.00 – adoracja Caritas i Rodziny bł. Edmunda

15.00 – adoracja Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie

16.00 – adoracja Liturgicznej Służby Ołtarza i DSM

17.00 – adoracja rodziców

18.00 – Nieszpory eucharystyczne i Msza św.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy; w sobotę - św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP.
  2. W najbliższą środę – Środa Popielcowa. Poprzez obrzęd posypania głów popiołem wkraczamy w okres Wielkiego Postu. Przyjmijmy go jako dar Boży, abyśmy na nowo odnaleźli drogę do Boga. W Środę popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. W naszym sanktuarium Msze św. o godz. 6.00; 7.00; 8.00 i 9.30. Po południu o godz. 17.00 i 18.30. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na diecezjalną Caritas.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 9.00 i 17.45, a dla dzieci o godz. 16.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
  4. Z racji Tygodnia Modlitw o Trzeźwość przed obrazem Jezusa Miłosiernego jest wystawiona Księga Trzeźwości, do której możemy wpisać nasze zobowiązania abstynenckie.
  5. Róże Żywego Różańca w czwartek zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
  6. W piątek – 16 lutego o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła połączone z ucałowaniem Jego relikwii. Po nabożeństwie w Domu Katechetycznym spotkanie Rodziny Radia Maryja.
  7. W sobotę o godz. 19.00 w domu katechetycznym na parterze katecheza dla rodziców i chrzestnych.

10. Ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Tarnowie.

11. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Franciszkę Wilk. Wieczny odpoczynek….

12. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać;

- co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę;

- o męczennicy z Rumunii, która zginęła z różańcem w ręku;

- o Lourdes, które nazywane jest „Szpitalem Boga”;

- o akcji ratowniczej na Nanga Parbat.