I Niedziela Wielkiego Postu - 2018

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy w Kościele Wielki Post. Nasze głowy zostały posypane popiołem na znak nawrócenia i pokuty oraz wewnętrznej gotowości do przemiany serca i prostowania krętych życiowych dróg. Z Najświętszej Eucharystii chcemy dziś zaczerpnąć sił do pracy nad sobą, do przezwyciężania pokus ograniczających naszą wolność. Ofiary dzisiaj zebrane są przeznaczone na potrzeby WSD w Tarnowie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Piotra Damiani, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Katedry św. Piotra; w piątek – św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
  3. Papież Franciszek wezwał cały Kościół, aby najbliższy piątek był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Kongo i Południowym Sudanie. Jako diecezja tarnowska włączymy się w to dzieło w tym dniu poprzez post i udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  4. Przypominamy, że Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek o godz. 9.00 i 17.45. Dla dzieci o godz. 16.30. Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17.30. Na Gorzkich Żalach będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej w domu sióstr spotkanie Rodziny bł. Edmunda. Równocześnie Rodzina bł. Edmunda oferuje bezinteresowną pomoc w rocznym rozliczeniu PIT z odpisem 1% podatku na wybrany cel charytatywny.
  6. Od przyszłej niedzieli w przedsionku kościoła będzie można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne rozprowadzane przez Parafialną Caritas a do kosza umieszczonego przed figurą św. Antoniego będzie można składać produkty dla potrzebujących z naszej Parafii.
  7. Ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby misji.
  8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Janinę Zauchę, Stanisławę Wijas i Krystynę Kordek. Dobry Jezu…
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”:

- Wielki Post z O. Pio – o spowiedzi;

- po co jest post;