II Niedziela Wielkiego Postu – 2018

1. Przemienienie Pana Jezusa było przygotowaniem uczniów na ciemność krzyża. Chrystus Pan odsłonił przed wybranymi uczniami swoją chwałę. Objawienie jednak trwało tylko moment Potem była długa droga do Jerozolimy i na Golgotę. Do światła zmartwychwstania idzie się przez ciemność krzyża. Nieraz i my mamy chwile, kiedy niebo objawia nam swój blask. Bądźmy wdzięczni Bogu za te momenty przeżycia Jego obecności. Niech nas umacniają na czas próby, samotności i krzyża. Przeżywając kolejną niedzielę synodalną chcemy dzisiaj zatrzymać się nad znaczeniem hasła synodalnego i rozważyć, co znaczy, że Kościół i nasze życie mają się coraz bardziej kształtować na wzór Chrystusa. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby misji.
  2. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VI i ich rodziców przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie w domu katechetycznym.
  3. Wyjątkowo środę o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VII i ich rodziców przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie w salach katechetycznych.
  4. W I czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.
  5. Również w I czwartek o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży III klas gimnazjalnych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w salach katechetycznych. Pół godz. wcześniej okazja do Sakramentu Pokuty.
  6. W I piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00. O godz. 16.30 Droga krzyżowa dla dzieci a po niej Msza św. Po Mszy św. o godz. 18.30 w domu katechetycznym spotkanie Akcji Katolickiej.
  7. W I sobotę całodzienna adoracja. O godz. 17.30 Różaniec Fatimski wynagradzający a po nim Nowenna do Fatimskiej Pani i Msza św. Serdecznie zapraszamy.
  8. Starosta Tarnowski i Wójt Gminy Tarnów zapraszają na Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z udziałem pani premier Beaty Szydło, które odbędą się w najbliższą sobotę, 3 marca w hali widowiskowo – sportowej w Koszycach Wielkich. Bliższe informacje na stronie internetowej Gminy Tarnów.
  9. Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie zaprasza na wielkopostne rekolekcje organizowane dla Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców. Poprowadzi je aktorka Patrycja Hurlak. Rekolekcje będą się odbywać w kaplicy szkolnej w budynku szkoły przy ul. Warzywnej 3 w Tarnowie w dniach od wtorku do czwartku – /27 luty – 1 marca/.

10. W przedsionku kościoła można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez parafialną Caritas a do kosza przed figurą św. Antoniego można składać produkty żywnościowe, przeznaczone dla biednych z naszej Parafii.

11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „ Niedzieli” polecamy:

- o samotności – chorobie, która poważnie zagraża Europie;

- o tym, jaki był O. Pio;

- o Antonim Krauze – reżyserze, który prowadził Polskę ku prawdzie.