III Niedziela Wielkiego Postu - 2018

1. Św. Paweł dziś przypomina: „Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego”. Sensem naszego przyjścia na Mszę św. jest spotkanie z Jezusem, który za nas umarł i zmartwychwstał. Patrząc na Chrystusa ukrzyżowanego, zobaczmy tego, któremu nasz los nie jest obojętny. Jezus z miłosierdziem przyjmuje człowieka wyznającego swoje grzechy. Ulituje się także nad nami, gdy z ufnością i żalem przyznamy się do naszych win. Dzisiaj ponownie w naszej wspólnocie parafialnej witamy panią prezes Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Tarnowskiej, która przybliży nam Cudowny Medalik Niepokalanej.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Perpetuy i Felicyty, męczennic; w czwartek – św. Jana Bożego; w piątek – św. Franciszki, Rzymianki.
  3. Od poniedziałku w naszym sanktuarium rozpoczynają się trzydniowe rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rekolekcje poprowadzi ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
  4. W tym roku Katolicki Uniwersytet Lubelski będzie przeżywał 100 – lecie swego istnienia. Jedną z najważniejszych inicjatyw rocznicowych jest Światowy Zjazd Absolwentów, na który są zaproszeni wszyscy Przyjaciele, Sympatycy, byli Pracownicy a przede wszystkim Studenci KUL. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.
  5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Caritas.
  6. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Początek adoracji godz. 17.30.
  7. W piątek – 9 marca w Parafii Lisia Góra odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 18.30. W programie droga krzyżowa, świadectwo Marcina Hebdy, modlitwa uwielbienia. Zapisy do środy u ks. Józefa.
  8. W sobotę rozpoczyna się Nowenna do św. Józefa przed Uroczystością św. Józefa.
  9. W przedsionku kościoła można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez Parafialną Caritas, a do kosza przed figurą św. Antoniego składać produkty żywnościowe dla biednych w naszej Parafii.

10. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na malowanie naszej świątyni.

11. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Marię Górecką, Krystynę Chmura i Bolesława Urbańskiego. Wieczne odpoczywanie…….

12. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”:

- o świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami;

- dlaczego Gorzkie Żale są tak bardzo popularne w Polsce;

- wywiad z ceremoniarzem papieskim z Polski.