IV Niedziela Wielkiego Postu - 2018

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Radości. W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości. Źródłem radości jest Bóg. Choć praca nad sobą nie jest łatwa, to ani na moment nie powinniśmy stracić z naszych oczu Chrystusa. On jest Autorem naszej świętości. To Boża świętość i miłość przychodzi do nas w Eucharystii i budzi radość i wdzięczność. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na malowanie naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w sobotę – św. Patryka, biskupa.
  3. Od poniedziałku w naszej Parafii rozpoczynają się trzydniowe rekolekcje dla młodzieży XVI LO i Zespołu Szkół Budowlanych. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Augustyn – duszpasterz akademicki.
  4. We wtorek po wieczornej Mszy św. w domu sióstr spotkanie Rodziny Bł. Edmunda. Równocześnie Rodzina bł. Edmunda organizuje zbiórkę makulatury, a fundusze będą przeznaczone na pomoc dla Pigmejów w Republice Środkowoafrykańskiej. Informacje o odbiorze makulatury w późniejszym terminie.
  5. W piątek – 16 marca o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II połączone z ucałowaniem Jego relikwii. Po Mszy św. w domu katechetycznym spotkanie Rodziny Radia Maryja.
  6. W sobotę o godz. 19.00 w domu katechetycznym na parterze katecheza dla rodziców i chrzestnych.
  7. W przedsionku kościoła można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne, a do kosza umieszczonego obok figury św. Antoniego można składać produkty żywnościowe dla ubogich z naszej Parafii.
  8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Bronisławę Bartnicką i Janinę Koniarz. Wieczny odpoczynek...
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”:

- o niezłomnej wierze Żołnierzy Wyklętych;

- o 5 letnim pontyfikacie papieża Franciszka;

- o ograniczeniu handlu w niedzielę;

- o najmniejszym mieście w Polsce, które zabytkami mogłoby obdzielić niejedną metropolię.