Niedziela Palmowa - 2018

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową - pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, w którym pójdziemy razem z Chrystusem do Wieczernika i na Kalwarię, aby następnie radować się Jego zmartwychwstaniem. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ojca rekolekcjonistę – Ks. Witolda Kaweckiego, prof. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy. Niech Fatimska Pani darzy Ojca obfitymi łaskami w kształtowaniu serc i umysłów młodzieży studenckiej i nas zasłuchanych w Boże słowo. Ofiary zebrane dziś na tacę, jako jałmużna wielkopostna, są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  2. Rozpoczęliśmy dzisiaj czas świętych rekolekcji. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.30. Nauki stanowe: dzisiaj o godz. 20.00 – dla młodzieży; w poniedziałek po wieczornej Mszy św. – dla niewiast; we wtorek po wieczornej Mszy św. – dla mężczyzn. We wtorek o godz. 15.00 - nabożeństwo dla chorych. Spowiedź rekolekcyjna w środę od godz. 9.00 do 12.00 z przerwą o godz. 10.00 i po południu od godz. 15.00 do 18.00 z przerwą o godz. 16.00. W środę zakończenie rekolekcji o godz. 10.00 i 18.30. Składka w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla O. Rekolekcjonisty za trud głoszenia słowa Bożego.
  3. Parafialna Caritas w poniedziałek od godz. 14.00 do 17.00 będzie wydawać paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej Parafii.
  4. Do chorych z przed świętami udamy się w środę od godz. 10.00 do 12.00. Bardzo prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
  5. W Wielką Środę ulicami naszego miasta przejdzie Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa o godz. 20.00 na tarnowskim Rynku. Do udziału w nabożeństwie serdecznie zaprasza ks. biskup Andrzej
  6. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00.
  7. Porządek nabożeństw Wielkiego Tygodnia.

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do 22.00.

Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu. O godz. 9.00 Droga krzyżowa a po niej prywatna adoracja. O godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku z Komunią św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Bezpośrednio po Liturgii Wielkiego Piątku – Gorzkie Żale oraz adoracja do godz. 24.00. O godz. 22.00 – Droga krzyżowa przygotowana przez młodzież, na którą zapraszamy wszystkich naszych parafian. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota – pamiątka zstąpienia Pana Jezusa do Otchłani. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 17.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 i zakończy procesją rezurekcyjną. Prosimy przynieść na nią świece – paschaliki.

1. Można jeszcze nabywać paschaliki i baranki wielkanocne.
  2. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Kazimierę Włodek, Zofię Kozaczka, Teresę Pazdyka i Bogusława Markiewicza. Wieczny odpoczynek…

10. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” przeczytamy;

- Co to jest Triduum Paschalne;

- o śladach męki Jezusa na rzymskim moście.