Niedziela Zmartwychwstania - 2018

1. „Oto dzień, który Pan uczynił – radujmy się nim i weselmy!” Takimi słowami wzywa wszystkich dzisiejsza Liturgia do wyrażenia radości z powodu zwycięstwa naszego Pana nad grzechem, śmiercią i szatanem. Mamy prawo radować się tym bardziej, że Jezus umarł za nasze grzechy i powstał z martwych dla naszego usprawiedliwienia.
  2. Jutro drugi dzień świąteczny, Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary w tym zebrane będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła.
  3. Od dnia dzisiejszego Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.
  4. W I czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.
  5. Również w czwartek o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży III klas gimnazjalnych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
  6. W I piątek o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci. Ponieważ jesteśmy po spowiedzi świątecznej nie organizujemy jej w I piątek. Z Sakramentu Pokuty możemy skorzystać w czasie nabożeństw.
  7. W I sobotę o godz. 17.30 Różaniec Fatimski wynagradzający. O godz. 18.00 Nowenna do fatimskiej Pani i Msza św. Serdecznie zapraszamy.
  8. W sobotę o godz. 11.00 w naszym sanktuarium spotkanie Parafialnych Zespołów Synodalnych z naszego dekanatu.
  9. Ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę z racji Niedzieli Miłosierdzia będą przeznaczone na diecezjalną Caritas.

10. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Annę Antoniewską. Dobry Jezu…

11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” artykuły związane z przeżywaniem tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa.