Niedziela Miłosierdzia Bożego - 2018

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Chcemy w tym dniu w sposób szczególny otworzyć nasze serca na dary łaski, jakie Bóg nam przynosi w obrazie „Jezu, ufam Tobie”. Spróbujmy dziś mocno zachwycić się Bogiem pełnym miłosierdzia i z ufnością otworzyć się na jego działanie. Ofiary dzisiaj zebrane na tacę będą przeznaczone na diecezjalną Caritas.
  2. Dzisiejszą niedzielę w naszej diecezji przeżywamy jako święto diecezjalnej Caritas. Bardzo serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy tak ofiarnie włączają się w dzieło naszej parafialnej Caritas, między innymi poprzez codzienne rozdawnictwo chleba i darów dla ubogich.
  3. Jutro w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Zwiastowania NMP - Dzień Świętości Życia. Z tej okazji w czasie Mszy św. o godz. 18.30 uroczyste przyjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego.
  4. We wtorek po wieczornej Mszy św. w domu sióstr spotkanie Rodziny Bł. Edmunda.
  5. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Początek adoracji godz. 17.30.
  6. W piątek po wieczornym nabożeństwie zapraszamy do domu katechetycznego wszystkich, którzy chcieliby przy naszej Parafii utworzyć Koło Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy nie tylko tych, którzy ostatnio do Rycerstwa wstąpili, ale także i tych, którzy już od lat do Rycerstwa należą.
  7. W dniu 21 kwietnia w Bazylice Katedralnej w Tarnowie rozpoczyna się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Ks. prałat Adam Nita zaprasza nas do włączenia się w tę adorację deklarując jedną godzinę w ciągu miesiąca lub tygodnia czuwania na adoracji w ciszy. Bliższe informacje na ten temat są zawarte w deklaracjach umieszczonych przed bocznymi ołtarzami. Wypełnioną deklarację należy przekazać w kancelarii lub zakrystii Parafii Bazyliki Katedralnej.
  8. Ofiary zebrane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na malowanie naszej świątyni.
  9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Jadwigę Steńko i Kazimierza Kolanowskiego. Dobry Jezu….

10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” znajdziemy:

- jak wprowadzać w życie słowa: „Jezu ufam Tobie”;

- jakie konsekwencje dla Kościoła będzie miało wprowadzenie nowych regulacji o ochronie danych osobowych;

- miłość nigdy nie umiera – wywiad z żoną gen. Andrzeja Błasika.