III Niedziela Wielkanocna - 2018

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Prośmy dzisiaj Pana Boga, aby nam pomógł szanować Pismo św. i dodał siły do radosnego głoszenia prawdy o zmartwychwstałym Jezusie w codziennym życiu. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na malowanie naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w sobotę – św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.
  3. W sobotę – 21 kwietnia o godz. 10.00 w naszym sanktuarium Uroczyste rozpoczęcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Po krótkim nabożeństwie z sanktuarium wyruszy procesja do Bazyliki Katedralnej. W procesji wezmą udział ks. biskupi, duchowieństwo i przedstawiciele wiernych świeckich z całej diecezji. Głównym wydarzeniem rozpoczynającego się synodu będzie w katedrze Eucharystia pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – metropolity krakowskiego.
  4. W poniedziałek – 16 kwietnia o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II połączone z ucałowaniem Jego relikwii. Po nabożeństwie w domu katechetycznym spotkanie Rodziny Radia Maryja.
  5. W czwartek o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży II klas gimnazjalnych i ich rodziców przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w grupach w domu katechetycznym.
  6. W sobotę o godz. 19.00 w domu katechetycznym na parterze katecheza dla rodziców i chrzestnych.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę kapłańską. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Tarnowie.
  8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Jerzego Janę, Zofię Wałach, Irenę Sacha i Jolantę Wietrzyk. Wieczne odpoczywanie...
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o Narodowym Dniu Czytania Pisma św.

- o 9 francuskich męczennikach;

- o papieżu – seniorze Benedykcie XVI przeżywającym 91 urodziny;

- o krakowskim domu Matejki.