IV Niedziela Wielkanocna - 2018

1. Chrystus staje dziś przed nami jako Dobry Pasterz. Ukazuje nam, jak bardzo Mu na nas zależy, nawet wtedy, gdy upadamy, zmęczeni ciężarem życia. Jednocześnie chce nas zachęcić do tego, abyśmy sami umieli kochać szczerze. Taką miłością żyjemy wtedy, gdy potrafimy drugiemu człowiekowi oddać siebie, swój czas, cierpliwość, dobre słowo. Pomyślmy dzisiaj, czy chcemy w ten sposób naśladować Chrystusa Dobrego Pasterza. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Tarnowie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika; we wtorek – św. Jerzego, męczennika; w środę – św. Marka, Ewangelisty.
  3. Informujemy, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Marcin Słowik, nasz Parafianin jest kandydatem do przyjęcia święceń diakonatu w dniu 19 maja. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu tych święceń jest zobowiązany w sumieniu poinformować o tym w kancelarii parafialnej. Dziękując Panu Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego Rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.
  4. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VII i ich rodziców przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w salach katechetycznych.
  5. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Początek adoracji godz. 17.30.
  6. Również w czwartek o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VI i ich rodziców przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w salach katechetycznych.
  7. Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie zaprasza rodziców i dzieci na dzień otwarty organizowany w budynku szkoły przy ul. Warzywnej 3 w dniu 26 kwietnia tj. w czwartek w godz. od 15.00 do 18.00. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą szkoły.
  8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Zygmunta Guta i Teresę Sikora. Dobry Jezu…
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej;

- o 75 rocznicy powstania w getcie warszawskim