V Niedziela Wielkanocna - 2018

1. Pan Jezus mówi do nas dzisiaj: „Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę”. Wyjaśnia, że On jest krzewem winnym, a my latoroślami. Jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie, wydajmy więc dobre owoce naszego chrześcijańskiego życia.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Piusa V, papieża; we wtorek – św. Józefa, Rzemieślnika; w środę – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – św. Floriana, męczennika.
  3. W czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W naszym sanktuarium jest to dzień I Komunii św. dzieci klas III. Dzieci przystąpią do I Komunii św. w dwóch grupach: o godz. 9.30 i 11.00. Spowiedź dzieci, rodziców i rodzeństwa w środę o godz. 16.30.
  4. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa będą odprawiane w dzień powszedni i niedziele o godz. 18.00. Zapraszamy na nie wszystkich parafian, a szczególnie czcicieli Matki Bożej.
  5. W I piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci.
  6. W I sobotę o godz. 17.30 Różaniec Fatimski wynagradzający. O godz. 18.00 Nowenna do fatimskiej Pani połączona z nabożeństwem majowym i Msza św. Serdecznie zapraszamy.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Rocznica I Komunii św.
  8. Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny do Technikum i Szkoły Branżowej. Szkoła zapewnia nowoczesne kierunki kształcenia, praktyki zawodowe oraz udział w projektach unijnych.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy mogli nabyć piękny album poświęcony koronacji naszej Fatimskiej Pani. Album zawiera krótką prezentację naszego sanktuarium oraz 400 zdjęć z uroczystości koronacji. Przeglądając go będziemy mogli jeszcze raz przeżyć te wyjątkowe chwile, które towarzyszyły nam w dniu koronacji. Album będzie rozprowadzany przed świątynią przez Rycerzy Kolumba i młodzież naszej Parafii. Cena 50 zł.

10. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Zofię Górecką. Wieczny odpoczynek…

11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o nowej polskiej błogosławionej;

- o życiu św. Brata Alberta;

- o perle nad Wigrami.