VI Niedziela Wielkanocna - 2018

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Bóg mówi do nas: kocham cię – „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak Ja was umiłowałem”. Ta miłość nie jest abstrakcyjna, ale rzeczywista. Do tej miłości jesteśmy zaproszeni. Ona nas przybliży do Boga, do drugiego człowieka i przemieni nasze życie.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Wielki Odpust Fatimski. Suma odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. Prałata Andrzeja Michalika, Rektora WSD w Tarnowie
  3. W związku z uroczystością odpustową w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 9.30; 12.30 i 15.00.
  4. W sobotę przed Odpustem udekorujemy plac sanktuaryjny i rozmieścimy na nim ławeczki. Bardzo prosimy o pomoc mężczyzn.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Stanisława, biskupa i męczennika; w sobotę – św. Pankracego, męczennika; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje – dawne Dni Krzyżowe. W naszej Parafii będziemy prosić Pana Boga o zachowanie od nieszczęść, gradu, huraganu i powodzi oraz o błogosławieństwo Boże dla wszystkich działkowiczów. W tych dniach urządzimy procesję błagalną do krzyża ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i modlitwami o urodzaje. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie działkowiczów na godz. 18.00 na nabożeństwo Dni Krzyżowych.
  7. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnej Caritas.
  8. Od czwartku o godz. 18.00 rozpoczyna się Triduum dla młodzieży klas III gimnazjalnych przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.
  9. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. Dzisiaj przed świątynią Rycerze Kolumba i młodzież naszej Parafii rozprowadza piękny album z uroczystości koronacyjnych w naszym sanktuarium. Zachęcamy do jego nabywania.

11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” znajdziemy:

- o matkach wielkich Polaków;

- „uczyłem się od nich” – wywiad z sekretarzem dwóch papieży – arcyb. Mokrzyckim.