Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 2018

1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci Fatimskiej Pani. Serdecznie witamy w naszym sanktuarium wszystkich, którzy pielgrzymują do naszej świątyni. Niech Maryja – Piękna Pani, wyprasza Wam, drodzy bracia i siostry obfitość Bożych łask w codziennym życiu i posługiwaniu.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Macieja, Apostoła; we wtorek – św. Zofii, męczennicy; w środę – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – dzień Imienin Ks. biskupa Andrzeja; w piątek – św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  3. Rozpoczynamy dzisiaj tygodniowy Wielki Odpust Fatimski. Program odpustu został podany w ubiegłą niedzielę. Jest również zamieszczony przed świątynią. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to wielkie wydarzenie religijne w naszym sanktuarium.
  4. Jutro o godz. 15.30 młodzież III klas gimnazjalnych przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. biskupa Stanisława Salaterskiego.
  5. W środę – 16 maja po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym spotkanie Rodziny Radia Maryja.
  6. W sobotę o godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza dla rodziców i chrzestnych.
  7. Odbiór zebranej makulatury w ramach zapowiedzianej wcześniej zbiórki na misje w Afryce odbędzie się 15 maja w godz. od 9.00 do 11.00 w zespole garaży przy ul. Widok 75. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.
  8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Katarzynę Bieniarz, Klarę Sowa, Ryszarda Lemikowskiego, Janinę Wantuch i Teresę Chorąży. Dobry Jezu….
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” przeczytamy:

- o Wniebowstąpieniu Pana Jezusa;

- o świadectwie watykańskiego żandarma o zamachu na Jana Pawła II;

- o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im szans.