Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 2018

1. „Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości” – wołamy dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jego owocami są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność i opanowanie – o czym przekonuje nas św. Paweł. Dzisiejsza uroczystość w naszej wspólnocie parafialnej zamyka Wielki Odpust Fatimski. Serdecznie witamy w naszym sanktuarium ks. prałata Ryszarda Podstołowicza, proboszcza i kustosza sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni, który głosi wśród nas słowo Boże. W pracy kapłańskiej życzymy ks. Proboszczowi wielu łask za wstawiennictwem Maryi, której tak wiernie służy. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na malowanie naszej świątyni.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP – Matki Kościoła. Porządek Mszy św. do południa – o godz. 6.00; 7.00; 8.00 i 9.30. Po południu o godz. 17.00 i 18.30. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów przed rozpoczęciem letniego sezonu urlopowego. Z tej okazji można w zakrystii nabyć „Książeczkę kierowcy” oraz breloczki z tekstem modlitwy do Św. Krzysztofa.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Rity; w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła: w sobotę – św. Filipa Neri, kapłana; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  4. W czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza Wspólnota Krwi Chrystusa. Początek adoracji godz. 17.30.
  5. Również w czwartek o godz. 18.00 spotkanie formacyjne młodzieży klas II gimnazjalnych i ich rodziców przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po nabożeństwie majowym i Mszy św. spotkanie w grupach w domu katechetycznym.
  6. W piątek po wieczornym nabożeństwie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  8. Przed świątynią są zbierane datki na leczenie Patrycji Grajcar z porażeniem mózgowym. Rodzice Patrycji zwracają się z prośbą do ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe w leczeniu ich córki. Na przeprowadzenie zbiórki wyraził zgodę ks. biskup.
  9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Eugenię Wakalską. Dobry Jezu….

10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” znajdziemy:

- dokąd zmierza Europa;

- o tym, jak Polacy oceniają niedzielę bez handlu.