Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 2018

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wychwalamy jedynego Boga, który jest wspólnotą Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Oddajemy cześć tajemnicy, która przewyższa nasz rozum i przenika nasze serca. Uczmy się pokornego zaufania Bogu, który jest miłością i chce nam dać udział w swojej miłości.
  2. W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Centralna uroczysta Msza św., wraz z procesją dla miasta Tarnowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja odbędzie się na Placu Katedralnym o godz. 9.00.
  3. Natomiast w naszej Parafii o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w kościele parafialnym. Po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. W tym roku procesja będzie prowadziła Al. MB Fatimskiej, ul. ks. Sitki, Poniatowskiego, Żwirki, Legionów, Wójcickiego, Prostopadłą i z powrotem do kościoła parafialnego, gdzie nastąpi uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy wszystkich, którzy mieszkają na trasie procesji o dekorację swoich mieszkań, jak i również o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. W Boże Ciało Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 17.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00; 12.30; 15.00 i 18.30.
  4. W Oktawie Bożego Ciała Msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek – św. Urszuli Ledóchowskiej; w środę – św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika; w piątek – św. Justyna, męczennika; w sobotę – św. Marcelina i Piotra, męczenników.
  6. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  7. W poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 18.30 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
  8. Również w poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
  9. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie formacyjne młodzieży klas VII i ich rodziców przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po nabożeństwie majowym i Mszy św. spotkanie w salach katechetycznych.

10. W środę spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VI i ich rodziców. Początek spotkania o godz. 18.00. Po nabożeństwie majowym i Mszy św. spotkanie w salach katechetycznych.

11. W I piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w domu katechetycznym.

12. W I sobotę Różaniec Fatimski wynagradzający z medytacją o godz. 17.30. Po nim Msza św. Serdecznie zapraszamy.

13. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Czesława Madurę. Wieczny odpoczynek….

14. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” znajdziemy:

- o Eucharystii, która nigdy nie powinna nam spowszednieć;

- o Europie czerwonej czy Chrystusowej;

- na Dzień Matki. Siedmioro dzieci Susan.