IX  Niedziela  Zwykła – 2018

1. Niedziela to dzień poświęcony Panu Bogu. Ale ten dzień jest również czasem naszego wypoczynku. Pan Bóg troszczy się o nas i wręcz nakazuje nam wypoczynek. Zatrzymując się po całotygodniowej pracy, możemy lepiej zobaczyć dobro, którym nas Bóg obdarzył i z wdzięcznością zwrócić się ku naszemu Stwórcy.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w środę – św. Norberta, biskupa; w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – Niepokalanego Serca Maryi.
  3. W poniedziałek po wieczornym nabożeństwie spotkanie Parafialnej Caritas.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.00 nabożeństwo dla małych dzieci. Natomiast o godz. 18.00 uroczysta Msza św. wraz z procesją. Po procesji błogosławieństwo dzieci starszych oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
  5. Rodzina bł. Edmunda organizuje pielgrzymkę do Starej Wsi, która odbędzie się 23 czerwca. W programie zwiedzanie klasztoru sióstr oraz ogrody biblijne u OO. Jezuitów. Zapisy u sióstr służebniczek. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.
  6. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Jana Śmieszka. Wieczny odpoczynek…
  7. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” znajdziemy:

- o kulcie Bożego Serca;

- o szpitalu marzeń.