X  Niedziela  Zwykła – 2018

1. Pan Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Troszczy się i kocha każdego z nas. On uczy, jak iść Jego drogą - najlepszą dla nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Panu Bogu i łamiemy Jego przykazania, pojawia się lęk. Pamiętajmy, że Bóg jest większy od naszych grzechów. A podczas Mszy św. wspólnie wyznajemy wiarę w Jego wszechmoc i dobroć.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Barnaby, Apostoła; we wtorek – bł. Romana Sitki, kapłana i Towarzyszy męczenników; w środę – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  3. W niedzielę – 17 czerwca będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Ks. biskup Andrzej Jeż zaprasza przedstawicieli rodzin z całej diecezji do Starego Sącza na Mszę św. o godz. 11.00 a po jej zakończeniu na festyn dla rodzin. Z naszego dekanatu organizujemy pielgrzymkę autokarową do Starego Sącza. Wyjazd autokaru z przystanku na ul. Słonecznej o godz. 8.30. Koszt przejazdu 15 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce.
  4. W miesiącu czerwcu w sposób szczególny czcimy Boże Serce. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  5. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie młodzieży klas VI przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
  6. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie młodzieży klas VII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
  7. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rodziny Bł. Edmunda, które odbędzie się w domu sióstr.
  8. W środę – 13 czerwca w naszym sanktuarium kolejny Dzień Fatimski. O godz. 8.30 Różaniec Fatimski wynagradzający a po nim Msza św. z kazaniem. O godz. 18.30 Msza św., o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 21.00 Apel Fatimski, na który zapraszamy cała naszą Parafię.
  9. W środę – 13 czerwca o godz. 12.30 przy naszej świątyni zostanie podstawiony ambulans diagnostyczny i będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych gęstości kości, objętości i wydajności płuc oraz równowagi kwasowo – zasadowej. Szczegóły badań są zamieszczone na ulotkach w przedsionku kościoła oraz w gablocie ogłoszeń.

10. W sobotę – 16 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 18.30 uczcimy relikwie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. spotkanie Rodziny Radia Maryja.

11. Również w sobotę o godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza dla rodziców i chrzestnych.

12. Przewodniczący Rady Osiedla Jasna i Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 32 w Tarnowie zaprasza na festyn Rady Osiedla, który odbędzie się 16 czerwca tj. w sobotę od godz. 15.00 na terenie ogrodu Przedszkola Publicznego nr 32 w Tarnowie.

13. Tarnowska KANA informuje o rekrutacji na zajęcia w nowym roku szkolnym 2018/2019.

14. Moi drodzy. Od jutra rozpoczynamy malowanie naszej świątyni. Prace będą polegały na odświeżeniu ścian świątyni i zachowaniu dotychczasowych kolorów. Jak mnie zapewnili  malarze prace potrwają 7 dni roboczych.

15. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na malowanie naszej świątyni.

16. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” znajdziemy:

- o wizycie papieża Franciszka w krajach bałtyckich;

- o Karolu Wojtyle – wspomnienia ostatniego żyjącego kolegi;

- o referendum w Irlandii.