XI Niedziela Zwykła -2018

1. Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Pan Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akt wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna i rozkwitu królestwa Bożego w naszej codzienności. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na malowanie naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Romualda, opata; w czwartek – św. Alojzego Gonzagi; w piątek – św. Paulina z Noli, biskupa; w przyszłą niedzielę – Narodzenie Jana Chrzciciela.
  3. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży II klas gimnazjalnych.
  4. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku. Natomiast dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 15 zakończenie w czwartek o godz. 8.30, zaś dla Zespołu Szkół Stowarzyszenia „Siódemka” zakończenie również w czwartek o godz. 16.00.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  6. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd 8 lipca o godz. 5.00 spod kościoła. Koszt 30 zł. Zapisy w każdy poniedziałek w domu katechetycznym w godz. 8.30 do 9.30 oraz od 17.00 do 18.00. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.
  7. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej 25 czerwca tj. w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  8. Od 1 lipca w niedziele wakacyjne nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 a w dni powszednie Mszy św. o godz. 6.45.
  9. W naszej świątyni trwa nadal malowanie. Jak widać wnętrze świątyni zmienia się nie do poznania. Odnowione będzie bardziej służyło do skupienia i modlitewnej refleksji. Zostały już prawie w całości wymalowane nawy boczne, przedsionek, prezbiterium oraz częściowo sklepienie nawy głównej. Pozostała jeszcze do wymalowania część świątyni znajdująca się na chórze, absyda z tzw. żyletkami, przedsionek obok wejścia do zakrystii i klatka schodowa na chór. We wtorek jest przewidywane zakończenie malowania. Pozostaną jeszcze drobne poprawki, które zostaną wykonane w ciągu dwóch dni po zasadniczym malowaniu.

10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o bazylice NMP na Świętej Górze koło Gostynia;

- o kaplicy na lotnisku Okęcie;

- o kryzysie słowa drukowanego.