XVIII Niedziela Zwykła - 2018

1. „Ja jestem chlebem życia” – Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Określa siebie jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspakaja nasz codzienny głód, tak tylko Pan Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu na ziemi. Podejdźmy z wiara do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swego serca.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Przemienienie Pańskie; we wtorek – św. Sykstusa, papieża i męczennika; w środę - św. Dominika, kapłana; w czwartek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy, Patronki Europy; w piątek - św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w sobotę – św. Klary.
  3. Gmina Tarnów zaprasza na Dożynki, które odbędą się w dniach 11 i 12 sierpnia na stadionie sportowym w Zbylitowskiej Górze. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniach od 6 do 7 września. Wyjazd 6 września o godz. 5.30 spod Domu Katechetycznego. Koszt 130 zł z noclegiem i obiadem. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na malowanie naszej świątyni.
  6. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Tomasza Jasnosa, Jana Mazura, Zbigniewa Kędzierskiego, Ryszarda Milówkę, Krystynę i Adama Wojtanowskich. Dobry Jezu…
  7. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” znajdziemy:

- o Warszawskich Orlętach;

- o 100 dniach abstynencji na 100-lecie Niepodległości;

- o tajemnicy kapłańskiego powołania;

- o 12 miejscach związanych z tragiczna historią katolików japońskich.