XX Niedziela Zwykła - 2018

1. Po raz kolejny usłyszymy słowa Pana Jezusa, który mówi o sobie, że jest chlebem żywym. Tak jak dla Żydów , tak i dla wielu współczesnych ta nauka jest trudna do zrozumienia i przyjęcia. A mimo to Chrystus Pan zachęca nas, żeby spożywać Jego Ciało, mówiąc, że kto tak czyni, ten „trwa we Mnie, a Ja w nim”. Wyznajmy wiarę w obecność Chrystusa pod postacią chleba i wina, które przyjmujemy do naszych serc. Niech wzrasta w nas pragnienie komunii z Jezusem. Ofiary dzisiaj zebrane na tacę są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; we wtorek - św. Piusa X, papieża; w środę – NMP Królowej; w czwartek – św. Róży z Limy; w piątek – św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę – św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasantego, kapłana; w przyszłą niedzielę – NMP Częstochowskiej.
  3. W czwartek adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa. Zapraszamy na modlitwę na godz. 17.30.
  4. Do 4 września trwają zapisy na wykłady Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Wykłady są organizowane raz w miesiącu, w dni powszednie w godz. od 17.00 do 19.00. Udział w wykładach jest darmowy. Terminy i tematyka spotkań są umieszczone na stronie internetowej Uniwersytetu. Tam też znajduje się formularz, poprzez który można się zgłosić.
  5. Matka Prowincjalna dokonała zmian wśród sióstr pracujących w naszej Parafii. Na miejsce katechetek siostry Agaty i siostry Beaty zostały skierowane siostra Jadwiga Mach i siostra Joanna Kiełbasa. Natomiast siostrę Teresę, pełniącą posługę zakrystianki, zastąpi siostra Maria Szajewska. Przełożona domu została siostra Józefa, pracująca na co dzień w Kurii Diecezjalnej. Odchodzącym siostrom życzymy wielu łask Bożych w podejmowaniu nowych wyzwań a nowym siostrom Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej fatimskiej i ludzkiej życzliwości w pracy katechetycznej i parafialnej w naszym sanktuarium.
  6. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Irenę Nowicką i Jana Strychacza. Wieczny odpoczynek….
  7. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” polecamy:

- o sekrecie ewangelizacyjnym św. Jacka;

- o Dekalogu na Mont Blanc;

- o Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie.