XXV Niedziela Zwykła - 2018

1. Uczniowie posprzeczali się o to, kto z nich jest największy. A Chrystus Pan powiedział im: „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Nie pieniądze, nie władza, nie zajmowana pozycja w społeczeństwie czyni człowieka wielkim, lecz postawa służby względem drugiego człowieka. Czy do takiej wielkości dążymy?
  2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Kosmy i Damiana, męczenników; w czwartek - św. Wincentego a Paulo, kapłana; w piątek – św. Wacława, męczennika; w sobotę – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  3. W czwartek adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa. Zapraszamy na godz. 17.30.
  4. W piątek – 28 września zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. O godz. 14.30 po krótkiej modlitwie wprowadzającej w naszym sanktuarium wyruszymy na ulice naszej Parafii, by błagać o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
  5. W sobotę w naszym sanktuarium VI Ogólnopolski Festiwal Chórów. Na etapie przesłuchań konkursowych zaprezentuje się 16 chórów z diecezji i z poza jej granic. Zachęcamy do udziału w tej uczcie duchowej pieśni chórowych pod hasłem „W „służbie Bogu i Ojczyźnie”. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.
  6. W sobotę o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej w Tarnowie spotkanie popielgrzymkowe Grupy Maryja. Do udziału w spotkaniu zaprasza serdecznie ks. Łukasz – przewodnik.
  7. W przyszłą niedzielę pielgrzymka trzeźwościowa do Szczepanowa. Wyjazd o godz. 9.00 z przystanku przy ul. Słonecznej. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę – niedziela synodalna. O godz. 16.00 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Bardzo prosimy tych członków Parafialnego Zespołu, którzy jeszcze tego nie uczynili, o zabranie z zakrystii materiałów na spotkanie.
  9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Annę Rasławską. Dobry Jezu…

10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o najpełniejszej biografii ks. Jerzego Popiełuszki;

- o tym, dlaczego trzeba modlić się za kapłanów;

- o peregrynacji relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus.