Wspólnota Krwi Chrystusa

Jest to grupa modlitewna mająca za cel pogłębienie i propagowanie duchowości Krwi Chrystusa. W diecezji tarnowskiej Wspólnota liczy około 100 osób, zaś w samym Tarnowie 20 osób.

W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie Wspólnota Krwi Chrystusa gromadzi się w każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 17.30 na swoje spotkanie modlitewne - adorację Najświętszego Sakramentu. Cechują ją modlitwy i rozważania związane z uwielbieniem i przebłaganiem Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Adorację wypełnia także różaniec ku czci Krwi Chrystusa, składający się z siedmiu części i połączony z rozważaniami cierpień Jezusa.

Raz w miesiącu organizowane są spotkania formacyjne dla członków Wspólnoty. Co tydzień zaś członkowie spotykają się w grupach na rozważanie Pisma św. i wymianie doświadczeń życia według słowa Bożego.

Animatorzy parafialni prowadzą spotkania formacyjne dla kandydatów pragnących wstąpić do Wspólnoty.

W pierwsze soboty miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa gromadzi się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na modlitwę różańcową, wynagradzającą za zniewagi Jej Niepokalanemu Sercu.

Ponadto członkowie Wspólnoty udzielają się w Parafialnym Caritas w codziennym rozdawaniu chleba i darów z Unii Europejskiej.

Wspólnota Krwi Chrystusa posiada swoje czasopismo ukazujące się co dwa miesiące, noszące tytuł „Żyć Ewangelią” a poświęcone duchowości Krwi Chrystusa.

Animator parafialny:

Krystyna Jarska - ul. Bitwy pod Studziankami 10/188; tel. 14 655 39 34.

Opiekun:

Ks. Wojciech Karpiel.