DZIEWCZĘCA SŁUŻBA  MARYJNA

W PARAFII MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W TARNOWIE

Patronką Dziewczęcej Służby Maryjnej jest Matka Boża Niepokalana.

Nasza modlitwa:

O Pani moja, o Matko moja, cała się Tobie oddaję.
Ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie.
Gdy przeto Twoją jestem o dobra Matko,

broń mnie i strzeż jako dziecka i własności Twojej. Amen.

Do naszej wspólnoty należy 60 dziewcząt z kl. „0”- I gim. W tym roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dołączyły do naszej wspólnoty 23 nowe DSM-ki.

Spotkania odbywają się w sobotę o godz. 10.00 w sali domu parafialnego. DSM w naszej parafii równocześnie stanowi scholę dziecięcą.

Opiekunowie grupy : s. Agata Trzaska,  ks. Józef Mirek                                                            Animatorki: Anna Hawryłeczko, Justyna Wątroba, Katarzyna Partyńska, Paulina Tapa, Aneta Parat

Nasza wspólnota włącza się w życie parafii przez:

• Msze Święte dla dzieci w niedziele o godz. 11.00 – śpiew i przygotowywanie modlitwy wiernych
  • śpiew i prowadzenie  nabożeństw: Droga Krzyżowa, adoracje, różaniec
  • śpiew na roratach
  • śpiew podczas I Komunii
  • przygotowanie kolędników misyjnych

Oprócz modlitwy, pracy, spotkań formacyjnych, scholii jeździmy na pielgrzymki ( ostatnia to Diecezjalna Pielgrzymka DSM- u w Czermnej) i na wycieczki – do Kobylanki, chodzimy też na lodowisko, do parku i dobrze się bawimy.

Zapraszamy do naszej wspólnoty NOWE DZIEWCZĘTA !!!