1 Niedziela Adwentu

I  Niedziela Adwentu - 2020

1. W dzisiejszą niedzielę – I Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana. Czekamy również na świętowanie tajemnicy Bożego Narodzenia. Czekanie wymaga gotowości, wytężonej uwagi, przygotowania serca, pracy nad sobą. Adwent uświadamia nam, że jesteśmy pielgrzymami do naszej prawdziwej ojczyzny. Ojczyzną człowieka jest Bóg. On tęskni za nami. Chciejmy i my zatęsknić za Nim.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja, Apostoła; w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w piątek - św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła oraz św. Barbary, męczennicy.
  3. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego poświęconego wizycie duszpasterskiej.
  4. Przypominamy, że Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 i 18.30. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci.
  5. W I czwartek będziemy się modlić za kapłanów i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Modlitwie o godz. 17.30 będzie przewodniczyć Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.
  6. W I piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci.
  7. W I sobotę o godz. 17.30 Różaniec Fatimski wynagradzający, o godz. 18.00 Nowenna do fatimskiej Pani połączona z medytacją i Msza św. Serdecznie zapraszamy.
  8. Przyszła niedziela będzie przeżywana w naszej Ojczyźnie jako dzień modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby tego Kościoła.
  9. Duszpasterstwo wiernych Tradycji katolickiej przy Parafii św. Rodziny w Tarnowie zaprasza na rekolekcje adwentowe. Rozpoczynają się w niedzielę 6 grudnia o godz. 14.00. Szczegóły na plakacie.
  10. Przez cały okres Adwentu do kosza umieszczonego przy figurze Św. Antoniego można składać produkty żywnościowe dla biednych z naszej Parafii.
  11. Od przyszłej niedzieli w przedsionku kościoła będzie można nabywać świece – Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom rozprowadzane przez Parafialną Caritas.
  12. Również od przyszłej niedzieli w przedsionku kościoła siostry będą rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny. W dni powszednie opłatki można nabyć u siostry w zakrystii.
  13. Dzisiaj przed świątynią są zbierane wolne datki na pomoc dla ciężko chorej 5 – letniej dziewczynki Sofii.
  14. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych Parafian: Wiesława Przeklasę, Zofię Kubala, Roberta Piątka, Jana Kawę, Tadeusza Kaweckiego, Józefa Jarosza i Jana Możdżeńskiego. Dobry Jezu…
  15. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” można przeczytać:

- rozmowa z O. Jackiem Salijem o skandalach w Kościele;

- o Francji, która domaga się Mszy św.

- czy można być prawdziwym chrześcijaninem opowiadając się za aborcją.

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.