XXIX  Niedziela Zwykła - 2020

1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dziś uroczystość odpustową ku czci Fatimskiej Pani. Serdecznie witamy w naszym sanktuarium wszystkich pielgrzymów i gości. Niech nasza Matka i Orędowniczka wyprasza Wam, drodzy bracia i siostry, obfitość wszelkich łask, koniecznych do godnego życia chrześcijańskiego w waszych rodzinach i miejscach pracy.
  2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Pawła od Krzyża, kapłana; we wtorek – św. Jana Kantego, kapłana; w czwartek - św. Jana Pawła II, papieża; w piątek - św. Jana Kapistrana, kapłana; w sobotę – św. Antoniego Marii Klaret, biskupa.
  3. W związku z rozwojem pandemii nasze miasto znalazło się w strefie czerwonej. Stąd ks. biskup Andrzej wszystkim wiernym udziela dyspensy od udziału we Mszy św. w niedziele i święta. W naszym sanktuarium na nabożeństwach, w związku z ograniczeniami, może być 150 osób. Aby umożliwić jak największej ilości wiernych udział w niedzielnej Eucharystii, dzisiaj mimo odpustu, porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji swoim sąsiadom i znajomym. Tę informację możemy również przeczytać w aktualnościach zawartych na dzisiejszą niedzielę. Ponadto bardzo prosimy o obecność na nabożeństwach w maseczkach zakrywających nos i usta i dezynfekcję rąk w przedsionku świątyni.
  4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  5. W środę w naszej parafii rozpoczyna się katechizacja przedmałżeńska. Spotkania będą się odbywać w środy i niedziele o godz. 19.00.
  6. W czwartek adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. W zakrystii są do zabrania konspekty na spotkanie.
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać:

- o budowaniu wspólnoty parafialnej w czasie pandemii;

- o tym, czym jest Komunia św.

- czy przestaliśmy rozumieć nauczanie św. Jana Pawła

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.